Гваренто ді Арпо

Гваренто (1310–1370), деколи неправильно іменований Гварьєро (італ. Guerriero), був першим значущим художником з Падуї (fl. 1338).

Гваренто ді Арпо
Guariento di Arpo

Народження 1310(1310)
Пйове-ді-Сакко, Італія
Смерть 1370(1370)
  Падуя
Національність італієць
Діяльність художник
Покровитель ді Каррара (Каррарезі)
Вплив Джотто

 Гваренто ді Арпо у Вікісховищі
Ангел, Міські музеї Падуї

Життєпис

Про Гваренто не залишилось письмових джерел, і події його життя відомі лише частково за датами створення полотен та фресок. З 1338 року він творив на службі у Каррарезі[1] та намалював цикл картин ангелів для капели в резиденції ді Каррара в Падуї. Маючи високу відомість та повагу в рідному місті, він був запрошений владою Венеціанської республіки та поширював там, у мистецькому середовищі все ще під впливом візантійського мистецтва, інновації Джотто. В 1365 р. його запросили намалювати фреску «Рай» (також відома як «Коронування Богоматері») та деякі моменти війни зі Сполето в великому залі Палацу дожів в Венеції.

Крім великих фресок та вівтарних картин для церков, він також малював маленькі молитовні картини для приватного використання.

Фреска «Рай»

Підчас правління дожа Марко Корнаро Гваренто отримав в 1365 році замовлення на гігантську фреску в Великому залі Палацу дожів в рамках його будівництва. Це було найбільше замовлення, яке сереніссіма[2] до того часу коли-небудь замовляла у одного художника. «Коронування Богоматері», також відома як «Рай», займала всю передню сторону новозбудованого Великого залу, у якому відбувались засідання Великої Ради. При пожежах 1576 та 1577 фреска була настільки сильно пошкоджена, що вирішили її не рятувати, і Тінторетто намалював поверх неї свій Останній суд. До ХХ-го століття включно фреска вважалась втраченою, однак при реставрації Великого залу в 1903 році її фрагменти були знайдені під фрескою Тінторетто. Їх зняли зі стіни, помістили на полотно, а в 1995/96 рр. провели ґрунтовну реконструкцію. Сьогодні її можна побачити в Палаці дожів.

Роботи

Відомі роботи:

  • Фрески в церкві самітників, Падуя
  • Фрески в Loggia dei Carraresi, Падуя
  • Фрески в Домініканській церкві, Больцано
  • Картини ангелів для капели в резиденції ді Каррара, Міські музеї Падуї
  • Madonna humilitas, 1345, Музей Гетті, Лос-Анжелес
  • Христос на хресті, ангели та святі. Складаний вівтар; єпархіальний музей, Мілан
  • Мадонна на троні з дитиною, Інститут Курто, Лондон
  • Коронування Марії, вівтарна картина, 1344, Музей Нортона Саймона, Пасадена
  • Коронування Марії або Рай, 1365-67, Палац дожів, Венеція

Його роботи в Падуї значно постраждали і збереглося небагато, в тому числі фрагменти. Зокрема, в церкві самітників збереглися алегорії Планет, а на її хорах — декілька малих священних історій з вицвілими кольорами, напр. Ecce Homo; також на верхній частині стін — життя Святого Августина та ще декілька історій.

В галереї Бассано-дель-Граппа зберігається робота Розп'яття на хресті, ретельно виконана, і дещо перевершує просто традиційний метод створення, хоча в цілому Гваренто потрібно швидше відносити до тої школи мистецтва, яка передував Чімабуе, а не того, хто просунувся за ним; в Басано є ще дві роботи, які приписують до тої ж руки. Художник похований у церкві Сан Бернардіно, Падуя.

Галерея

Примітки

  1. Каррарезі чи ді Каррара — синьйорний род (в тому числі правителі) Падуї
  2. інша назва Венеціанської республіки, «світлійша», від частини титулу дожів

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.