Інститут Курто

Інститут Курто  (англ. The Courtauld Institute of Art) — інститут історії мистецтва, що входить до Лондонського університету і має власну художню збірку творів мистецтва, співмірну з колекціями Національної галереї в Лондоні чи в Галереї Тейт.

Інститут Курто
?координати: 65606 ·R (Лондон)
Тип громадський університет
Країна  Велика Британія[1][2]
Розташування ЛондонЛондон
Засновано 1932 і 1 листопада 2002
Засновник Семюель Куртоd
Приналежність Лондонський університет
Випускники Category:Alumni of the Courtauld Institute of Art
Штаб-квартира Лондон
Адреса Courtauld Institute of Art, Somerset House, Strand, London, WC2R 0RN і The Strand, London, WC2R 0RN[2]
Сайт courtauld.ac.uk
 Інститут Курто у Вікісховищі

Історія виникнення Інституту Курто

Текстильний фабрикант Самуель Курто був відомим колекціонером картин. У 1932 він разом з лордом Артуром Лі, дипломатом, сером Робертом Віттом, істориком мистецтва заснували новий Інститут історії мистецтв. Самуель Курто цілком слушно вважав, що мистецтво слід вивчати на талановитих зразках і оригіналах мистецтва. Тому передав новоствореному Інституту більшу частину своєї збірки картин і значні грошові внески. Після його смерті Інститут отримав у спадок і палац Курто (архітектор Роберт Адам, на Портман Сквер).

До збірки імпресіоністів і постімпресіоністів Курто у 1934 увійшла і колекція витворів мистецтва початку 20 століття, що належала Роджеру Фраю. Так в Інститут прийшли твори митців, де були Едуард Мане (Бар «Фолі-Бержер»), Едгар Дега, Ренуар, Каміль Піссарро, Сезанн, Гоген, Клод Моне, Тулуз-Лотрек, Модільяні.

А після 1945 сюди увійшли твори старих майстрів Західної Європи — де тепер і Пітер Брейгель Старший, і Кранах, і Рубенс, Квентін Массейс, Ван Дейк, Тьєполо, що надійшли з різних приватних збірок Великої Британії.

З 1989 Інститут Курто перебрався в розкішну будівлю Сомерсет-Хаус, що колись належала Королівській академії мистецтв.

Художня збірка Інституту Курто має твори Нідерландів 16 ст., Фландрії та Голландії 17 ст., Франції, Німеччини від середньовіччя і Відродження до новітніх течій 20 століття. Серед майстрів Британії в Інституті акварелі Тернера.

Художня збірка Інституту Курто

Імпресіоністи
Картини Поля Сезанна
Постімпресіоністи

Посилання

Джерела

  • використані матеріали англійської і російської вікіпедій
  1. GRID Release 2017-05-22 — 2017-05-22 — 2017. — doi:10.6084/M9.FIGSHARE.5032286
  2. https://www.archivesportaleurope.net/directory/-/dir/ai/code/GB-1518
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.