Генріх Рорер

Генріх Рорер
нім. Heinrich Rohrer
Народився 6 червня 1933(1933-06-06)
Букс, Швейцарія
Помер 16 травня 2013(2013-05-16) (79 років)
Воллерау, Швейцарія
Країна  Швейцарія
Діяльність фізик
Alma mater Федеральна вища технічна школа Цюриха[1]
Галузь фізика
Заклад IBM
Членство Національна академія наук США[2], Російська академія наук і Європейська академія[3]
У шлюбі з Rose-Marie Eggerd
Нагороди Нобелівська премія з фізики (1986)

 Генріх Рорер у Вікісховищі

Генріх Рорер (нім. Heinrich Rohrer; 6 червня 1933, Букс, Швейцарія 16 травня 2013, Воллерау, Швейцарія) — швейцарський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики в 1986 р. (Половина премії, спільно з Гердом Біннігом «за винахід скануючого тунельного мікроскопа»; другу половину премії отримав Ернст Руска "за роботу над електронним мікроскопом ".)

Біографія

Після закінчення школи восени 1951 р. Рорер надійшов, випадково (згідно з його автобіографією), в Вищу технічну школу в Цюриху на фізичне відділення. Серед його викладачів були Вольфганг Паулі і Пауль Шерер. У 1955 р. Рорер починає працювати над дисертацією, на кафедрі Йоргена Ольсена, по темі зміни довжини надпровідник ів при переході в надпровідний стан, індукованому магнітним полем. У 1963 р. Рорер перейшов в дослідницькі лабораторії IBM в Рюшліконі, де він працював над ефектом Кондо і після зустрічі з Гердом Бінніга розробив спільно з ним скануючий тунельний мікроскоп.

Публікації

Примітки

Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.