Георгіос Іаковідіс

Георгіос Іаковідіс (грец. Γεώργιος Ιακωβίδης, 11 січня 1853, Хідіра, Лесбос — 13 грудня 1932, Афіни) — грецький художник, представник Мюнхенської школи.

Георгіос Іаковідіс
грец. Γεώργιος Ιακωβίδης
Народився 11 (23) січня 1853[1]
Chidirad
Помер 13 грудня 1932(1932-12-13)[2] (79 років)
Афіни, Греція
Країна  Греція
 Османська імперія
Національність греки
Місце проживання Ізмір
Афіни
Мюнхен
Діяльність куратор, художник, викладач університету
Галузь живопис
Alma mater Evangelical School of Smyrnad, Афінська школа витончених мистецтв і Мюнхенська академія мистецтв
Вчителі Нікіфорос Літрас
Відомі учні Alékos Kondópoulosd
Знання мов Новогрецька
Заклад Афінська школа витончених мистецтв
Членство Афінська академія
Напрямок Натуралізм (живопис)
Magnum opus First Steps seriesd
Посада член Афінської академії наукd
Діти Michel Iakovidisd

Біографія

Георгіос Іаковідіс народився 1853 року на острові Лесбос. Початкову освіту здобув у Смірні. В період з 1870 по 1876 рік вивчав скульптуру і живопис в Афінській школі витончених мистецтв.

1877 року здобув стипендію на навчання та відправився в Мюнхен, вступив в Академію образотворчих мистецтв, де став учнем Карла Теодора фон Пілоті. У Мюнхені він жив впродовж 17 років, працював у своїй студії, створював переважно полотна на міфологічні сюжети, жанрові картини й портрети. Його власна митецька манера розвивалася під впливом німецького академічного реалізму, його найвідоміші картини присвячені дітям. У столиці Баварії Георгіос Іаковідіс вважався успішним німецьким художником, більшість його робіт продавалися за високими цінами.

1900 року грецький уряд запросив його повернутися до Афін, щоб організувати в Національну художню галерею. Георгіос Іаковідіс став першим її куратором, а 1904 року призначений директором Афінської школи витончених мистецтв, де він викладав наступні 25 років. У цей час, на додаток до своєї улюбленої теми, він підготував низку парадних портретів видатних греків, в тому числі королеви Софії.

Георгіос Іаковідіс виступав проти всіх нових художніх тенденцій, у тому числі імпресіонізму та експресіонізму, але підтримував молодих художників в тому, щоб вони слідували своїм власним, індивідуальним художнім вподобанням і тенденціям.

Георгіос Іаковідіс за роки активної творчості здобув нагороди п'яти міжнародних виставок, серед яких Берлінська 1891 року і Паризька 1900 року. Його твори зберігаються в Національній художній галереї в Афінах, приватних колекціях і музеях і художніх галереях по всьому світу, включаючи художні галереї в Німеччині та Художній інститут Чикаго.

Галерея робіт

Примітки

Література

  • Μικέλα Καραγιάννη, «Γεώργιος Ιακωβίδης: ο ζωγράφος της παιδικής αθωότητας», Νέα Εποχή, τεύχος 2 (243) (1997), σελ. 33–46.
  • Ο. Μεντζαφού-Πολύζου, Ιακωβίδης, 393 σελ. Εκδ. Αδάμ, Αθήνα 1999. ISBN 960-500-332-5.
  • Ιακωβίδης - Αναδρομική (κατάλογος εκθέσεως), 328 σελ. Εθνική Πινακοθήκη - Μουσείο Αλεξάνδρου Σούτσου, Αθήνα 2005. ISBN 960-7791-22-3.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.