Герб Жовтневого району (Луганськ)

Герб Жовтне́вого райо́ну — один з символів Жовтневого району міста Луганська.

Герб Жовтневого району
Деталі
Носій Жовтневий район
Затверджений 9 вересня 1998
Інші елементи Собор, паровоз

Опис

Герб Жовтневого району Луганська складається з геральдичного щита усередині якого розміщено центральний щит, обрамлений з трьох боків рослинним орнаментом, який складається з колосків пшениці та лаврові гілки, обвитих девізною лазурово-жовтою стрічкоюкольорів державного прапора України з надписом «Жовтневий район».

Щит увінчано кам'яною короною — елементом герба Луганська. На чолі корони слов'янським стилізованим шрифтом кольору бронзи розміщено напис «Луганськ». З боків корони дві перехрещені шаблі.

Центральний щит розділений білими смугами на три частини. В центральній частині щита розташовано зображення паровоза в овалі сірого кольору. В лівій верхній частині щита на лазуровому фоні знаходиться зображення Свято-Володимирського собору.

У правій верхній частині щита на червоному полі розміщено зображення двох перехрещених гармат жовто-золотого кольору, а вище з лівої сторони на лазуровому фоні розміщено геральдичний вензель Катерини ІІ, що вказує на історичну причетність імператриці до заснування району.

В нижній частині центрального щита розміщено зображення шестерні жовто-золотого кольору, яка відповідно відображає домінуючу економічну потугу району. В центрі шестерні малиновим кольором позначено рік заснування Жовтневого району 1938 рік.

Нижче шестерні знаходиться символічна золота нива, як символ сонця, багатства та добробуту. В нижній частині геральдичного щита на синьому фоні з білими смугами розташовано якір.

Зображення герба і рослинного орнаменту розташоване на квадраті зеленого кольору, що визначає індивідуальність та процвітання.

Символіка

  • Шаблі вказують на історичне розташування козацької паланки війська Донського на території району.
  • Паровоз символізує основну галузь промисловость району тепловозобудівний завод.
  • Собор — символ духовності та непорушності.
  • Якір вказує на історичне розташування на території району Красноярівського річного порту.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.