Герб Клайпеди

Ге́рб Кла́йпеди (лит. Klaipėdos herbas) — офіційний символ міста Клайпеда, адміністративного центру Клайпедського повіту Литви. Використовується також як герб міського муніципалітету. Автор сучасного герба — Кейстутіс Міцкевічюс.

Герб Клайпеди
лит. Klaipėdos herbas
Версії
Міська печатка Мемеля 1619 року
Деталі
Носій Клайпеда
Затверджений 1 липня 1992
Щит іспанський щит
Основа червоний щит
Інші елементи мур з трьома баштами, човен, чотири зірки

Опис

У червоному полі золотий фортечний мур з великою баштою та брамою в центрі та двома малими дерев'яними вартовими вежами з обох боків; під ними — золотий човен. Обабіч башт чотири золоті п'ятикутні зірки.

На думку більшості істориків та геральдистів, на гербі зображений Мемельський замок. Існує також версія, що дві дерев'яні вежі — це навігаційні маяки, що символізують порт Мемель. Човен є символом значного транспортного центру та судноплавства, а зірки найчастіше інтерпретуються як дороговкази для кораблів.[1]

Історія

Герб міста протягом його історичного розвитку практично не змінювався. Найстаріше зображення герба Мемеля, що дійшло до нашого часу, виконане на міській печатці 1619 року.

На одному з клайпедських будинків XVIII століття збереглось рельєфне зображення герба Мемеля в овальному щиті, з нашоломником у вигляді хлопчика.

Зображення зубчастого муру з трьома вежами та човном, але без зірок, використовувалось на міській печатці 1900 року та гербі Мемеля 1918 року.

В радянський час герб Клайпеди вперше було апробовано Республіканською геральдичною комісією в 1969 році. Автором відтворення герба став Йонас Стумбрас. Герб повторював історичний символ міста, але був виконаний у варязькому щиті; пізніше від нього відмовились.

Герб міста в його сучасному вигляді розроблений відповідно до історичних версій Клайпедським центром дизайну та затверджений 1 липня 1992 року.

Цікаві факти

Примітки

Джерела

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Герб Клайпеди

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.