Герб Петрівського району

Герб Петрі́вського райо́ну — офіційний символ Петрівського району Кіровоградської області. Затверджений 28 березня 2003 р. рішенням № 31 сесії районної ради. Автор — В.Кривенко. При розробці проекту використані історичні та археологічні матеріали, представлені О.Полячком та М.Тупчієнком.

Герб Петрівського району
Деталі
Носій Петрівський район
Затверджений 28 березня 2003 р.
Корона гетьманська шапка
Щит лазуровий щит
Щитотримачі колосся та дубове листя
Основа іспанський щит
Інші елементи балка, сонце, булава, колос

Опис

У синьому полі срібна підвищена вузька балка; у верхній частині щита золоте сонце, внизу — золоті перехрещені булава та колос.

Пояснення символіки

Срібна підвищена вузька балка є символом річки Інгулець, що протікає територією Петрівщини. Інгулець, крім історичного завжди мав і має велике значення у формуванні господарства району. Зображення сонця у верхній частині щита уособлює життя, тепло та світло. Перехрещені булава та колос символізують Петрівщину як козацький край, землі якого входили до Вольностей війська Запорозького, а також пов'язаний з цим початок її заселення. Козацька (отаманська) шапка, яка увінчує щит, та булава в гербі нагадують про роль кошового отамана Петра Калнишевського та козацького руху в історії Петрівщини. У прапорі застосовані основні фігури та кольори герба.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.