Герман Сушон

Герман Вільгельм Сушон (нім. Hermann Wilhelm Souchon; 2 січня 1895, Бромберг1982, Гоенлое) — німецький офіцер і антикомуністичний активіст, оберст люфтваффе.

Герман Сушон
нім. Hermann Souchon
Народився 2 січня 1895(1895-01-02)
Берлін, Німецька імперія
Помер 1982[1]
Гоенлое, Штутгарт, Баден-Вюртемберг, ФРН
Країна  Німеччина
Діяльність Marineoffizier, офіцер ВПС
Знання мов німецька
Учасник Перша світова війна, Друга світова війна і army officerd
Військове звання Оберст
Нагороди
Залізний хрест 1-го класу
Залізний хрест 2-го класу
Почесний хрест ветерана війни (для учасників бойових дій)
Медаль «За вислугу років у Вермахті» 4-го класу
Застібка до Залізного хреста 1-го класу
Застібка до Залізного хреста 2-го класу
Нагрудний знак зенітної артилерії люфтваффе

Біографія

Походження і початок служби

Предки Германа Сушона були французькими гугенотами, що перебралися до Німеччини через релігійні гоніння. Сушон належав до військової аристократії. Його дядько Вільгельм Сушон був адміралом військового флоту Німецької імперії.

З 1915 року Герман Сушон брав участь у Першій світовій війні. Спочатку служив в польовій артилерії, потім переведений у флот. Після капітуляції в 1918 році демобілізований.

Фрайкор і вбивство Рози Люксембург

Герман Сушон відрізнявся вкрай правими політичними поглядами. В ході Листопадової революції він примкнув до «білого» руху фрайкора. Спочатку служив у Морській бригаді Ергардта, на початку 1919 року перейшов у фрайкор генерала Гофманна і гауптмана Пабста, створений на основі Гвардійської кавалерійської стрілецької дивізії.

15 січня 1919 року фрайкор Пабста захопив засновників Комуністичної партії Німеччини Карла Лібкнехта і Розу Люксембург. Після короткого допиту і наради офіцерів було прийнято рішення про вбивства. Розу Люксембург застрелив особисто Сушон пострілом в ліву скроню.

Еміграція. Служба в люфтваффе

Навесні 1919 року влада Веймарської республіки почала судове переслідування учасників вбивства Лібкнехта і Люксембург (в результаті дворічний реальний термін відбував тільки Отто Рунге). Щоб уникнути арешту, Герман Сушон покинув Німеччину. Він переїхав до Фінляндії, де працював банківським службовцям.

У 1933 році нацисти амністували вбивць Лібкнехта і Люксембург. 2 роки по тому Герман Сушон повернувся до Німеччини і поступив на службу в люфтваффе. Брав участь у Другій світовій війні. Однак він дистанціювався від НСДАП і у військових злочинах не був звинувачений.

Повоєнне життя

Після закінчення війни Герман Сушон з сім'єю проживав в ФРН. Був одним з керівників протестантської громадської організації в Штутгарті. У 1951 році, завдяки аристократичним родинними зв'язками, перебрався в Крайльсгайм. Жив в різних місцевостях Гоенлое, орендував замок. Крайльсгайм повнився чутками про присутність людини, причетної до вбивства Рози Люксембург.

У січні 1969 року, до 50-річчя вбивства Карла Лібкнехта і Рози Люксембург, телекомпанія ARD випустила документальний фільм Der Fall Liebknecht / Luxemburg, в якому Герман Сушон був названий одним з убивць. Сушон відмовлявся від контактів з журналістами і подав до суду на телекомпанію. Оскільки формально задокументованих доказів журналісти не мали, Штутгартський суд зобов'язав ARD спростувати звинувачення.

У лютому 1971 року 76-річний Герман Сушон і його 28-річна дружина Дагмар фігурували в справі неонацистської групи Генгста. У Бад-Годесбергській квартирі Сушона були виявлені три карабіни, двоствольна рушниця і пістолет. Неонацистські бойовики атакували офіс Німецької компартії і посольство СРСР, планували теракти проти СДПН. Однак до судової відповідальності Сушон притягнутий не був.

Помер Герман Сушон у віці 87 років. До кінця життя він, на відміну від Вальдемара Пабста, зберігав мовчання про події 1919 року. Знайомі Сушона характеризували його як «справжнього офіцера, сильного, жорсткого, неприступного».

Нагороди

Література

  • Elisabeth Hannover-Drück, Heinrich Hannover: Der Mord an Rosa Luxemburg und Karl Liebknecht. Suhrkamp, Frankfurt, 1967
  • Klaus Gietinger: Eine Leiche im Landwehrkanal: Die Ermordung Rosa Luxemburgs. Überarbeitete Neuausgabe. Edition Nautilus, Verlag Lutz Schulenburg, Hamburg, 2009, ISBN 978-3-89401-593-0

Примітки

  1. Німецька національна бібліотека, Державна бібліотека в Берліні, Баварська державна бібліотека та ін. Record #133761606 // Німецька нормативна база даних — 2012—2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.