Герцогство Апулія і Калабрія

Апулія і Калабрія (лат. Apuliae et Calabriae) — середньовічне графство, згодом герцогство, розташоване в Південній Італії.

Увага: Не вказане значення "common_name"
Apuliae et Calabriae
Апулія і Калабрія
1043  1130

Герб

Розташування
Столиця Мельфі (043–1077)
Салерно (1077–1130)
Мови Нормандська
Неаполітанська
Сицилійська
Грецька
Релігії Християнство (Католицизм)
Форма правління Феодальна абсолютна монархія
Історія
 - Засновано 1043
 - Ліквідовано 1130
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Герцогство Апулія і Калабрія

Історія

Першим графом Апулії традиційно вважається старший син Танкреда де Отвіль — Вільгельм (Гільйом, Гульєльмо) Залізна Рука (пом. 1046), обраний у вересні 1042 року норманами на зборах в Мельфі графом в областях, відвойованих у Південній Італії у Візантії. Для того, щоб узаконити графський титул, Вільгельм звернувся до лангобардського князя Салерно Гваймара IV з проханням прийняти верховну владу над звільненими від візантійців областями. В кінці 1042 року Гвемар IV прибув в Мельфі і за згодою норманів прийняв титул герцога Апулії і Калабрії. При цьому Вільгельму був дарований титул графа Мельфі з правом засновувати баронства на землях, які згодом будуть відбиті у Візантії. Уже звільнені і утримувані норманами землі були поділені на дванадцять бароній, а сам Вільгельм втримав за собою Асколі, а його брат Дрого — Венозу. Однак це дарування не було визнано імператором Священної Римської імперії.[1]

Після смерті Вільгельма його брат Дрого (пом. 1051) в 1047 році визнав себе васалом імператора Генріха III, який, в свою чергу, визнав за Дрого титул графа Апулії і Калабрії і вивів Апулію з підпорядкування князям Салерно.[2]

Офіційний титул Дрого звучав як «герцог і магістр Італії, граф всіх норманів Апулії і Калабрії» (лат. Dux et magister Italiae comesque Normannorum totius Apuliae et Calabriae).

При наступниках Дрого їхні володіння розширилися. Роберт Гвіскар, який прийняв герцогський титул, зміг об'єднати в своїх руках всю Південну Італію, захопивши до 1071 року всі візантійські володіння, а в 1077 році захопивши і Салерно, що став столицею герцогства. У 1059 Роберт Гвіскар визнав себе васалом папи Миколая II, а останній дарував Роберту титул герцога Апулії, Калабрії і Сицилії.

Після смерті в 1127 році онука Роберта, Вільгельма (Гульєльмо) II, герцогство успадкував граф Сицилії Рожер II, племінник Роберта Гвіскара. У 1128 році права на герцогство було визнано папою Гонорієм II. У 1130 році Рожер прийняв королівський титул і герцогство увійшло до складу утвореного ним Сицилійського королівства.

У 1134 році Рожер II присвоїв титул герцога Апулії і Калабрії своєму старшому синові Рожеру III. З цього моменту титул герцога Апулії і Калабрії часто носили спадкоємці короля Сицилії. Останнім титул носив померлий в 1193 році старший син короля Танкреда ді Лечче, Рожер V.[3]

Примітки

  1. Loud, Graham (10 липня 2014). The Age of Robert Guiscard: Southern Italy and the Northern Conquest (англ.). Routledge. ISBN 978-1-317-90022-1.
  2. Houben, Hubert (4 квітня 2002). Roger II of Sicily: A Ruler Between East and West (англ.). Cambridge University Press. ISBN 978-0-521-65573-6.
  3. Wayback Machine. web.archive.org. 9 січня 2006. Процитовано 2 грудня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.