Гетерандія формоза

Гетера́ндія формо́за, або формо́за (Heterandria formosa) — риба родини пецилієвих. Вважається найменшою з акваріумних риб. Цей вид належить до найдрібніших риб у світі (7-а найменша за станом на 1991)[2] і є найменшою рибою Північної Америки[3]. Формоза водиться у водоймах Північної Кароліни і Флориди.

?
Гетерандія формоза

Доросла самиця
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Коропозубоподібні (Cyprinodontiformes)
Підряд: Коропозубі (Cyprinodontoidei)
Родина: Пецилієві (Poeciliidae)
Рід: Heterandria
Вид: Гетерандія формоза
Heterandria formosa
Girard, 1859 [1]
Посилання
Вікісховище: Heterandria formosa
Віківиди: Heterandria formosa
МСОП: 202395

Опис рибки

Самці цих риб завдовжки 2 сантиметри, самки — до 3 сантиметрів. Формоза — скромна за забарвленням і невиразна за своєю поведінкою риба. Однак, це зручний об'єкт для утримання акваріумістами-початківцями. Якщо немає акваріума, її можна тримати навіть у трилітровій банці.

Формоза корисна в акваріумі тим, що оберігає розкішний підводний ландшафт від надмірного заростання водоростями. Формози не винищують водорості повністю, а істотно пригнічують їхній розвиток, перешкоджають розповсюдженню.

Оптимальна температура води для утримання цього виду 20-25 °C, однак формози здатні виживати при її пониженні до 15 °C.

Дорослі риби і мальки не віддають перевагу якомусь з кормів.

Розмноження

Самка за один раз народжує 3-5 повністю сформованих рухливих мальків. При наявності в акваріумі достатньої кількості рослин, що плавають на поверхні (ричія плаваюча, водяний салат тощо), можна бути впевненим, що мальки себе добре почувають і їм ніщо не загрожує. Новонароджених мальків формоз не можуть упіймати навіть такі рухливі та спритні риби як червоні неони, пецилії, неолебіаси, пецилобрикони, конго і навіть лабео[4]. У заростях, що плавають на поверхні води, мальки знаходять не тільки притулок, а й перший харч.

При нормальному температурному режимі мальки народжуються досить часто. Через деякий час їх може бути до 50, але вони не перевантажують загальний вигляд композиції.

Риби будуть жвавими і весь час здатні розмножуватися лише за умови регулярного і різноманітного годування. Люблять формози живих циклопів, невеликих дафній, добре промитий трубочник, різноманітні штучні корми.

Примітки

  1. Nicolas Bailly (2010). Heterandria formosa Girard, 1859. FishBase. World Register of Marine Species. Процитовано 29 травня 2012. Проігноровано невідомий параметр |veditors= (довідка)
  2. Baensch, H. (1991). Baensch Aquarium Atlas. pp. 592—593. ISBN 3-88244-050-3.
  3. «Occurrence and Distribution of Heterandria formosa in Lowndes County, Georgia». Georgia Journal of Science. 2006.
  4. Рудь М. П. Акваріум школяра.-К.: Рад.шк., 1990.-64с. ISBN 5-330-01196-5

Джерела

  • Рудь М. П. Акваріум школяра.-К.: Рад.шк., 1990.-64с. ISBN 5-330-01196-5

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.