Гобі

Го́бі, Ґо́бі (монг. Говь; кит. 戈壁(沙漠)) — просторий регіон у Центральній Азії (на територіях Монголії та Китаю), що характеризується пустельними і напівпустельними ландшафтами.

Гобі
Екорегіон WWF Eastern Gobi Desert stepped, Alashan Plateau semi-desertd і Gobi Lakes Valley desert stepped
Континент Азія
Держава  КНР і  Монголія
Найвища точка Богд-Хан-Уул
Висота над рівнем моря 1547 м
Довжина або відстань 1500 км
Площа 2 354 460 км²[1]
Класифікація клімату Кеппена cold desert climated
 Гобі у Вікісховищі

Географія

Пустеля Гобі простягається від гір Алтаю і Тянь-Шаню на сході до Північнокитайського плато на заході; на півночі Гобі переходить у степи Монголії, на півдні регіон обмежений горами Наньшань, Алтинтаг та річкою Хуанхе. Гобі складають кілька географічних регіонів.: Заалтайська Гобі, Монгольська Гобі, Алашанська Гобі, Гашунська Гобі й Джунгарська Гобі. Гобі простягається на 1600 км від південного заходу на північний схід і 800 км з півночі на південь; площа оцінюється в 1,3 мільйона квадратних кілометрів. За сукупністю пустельних територій Гобі є найбільшою пустелею Азії.

Назва

Слово «гобі» монгольського походження й означає «безводне місце», цим словом у Центральній Азії позначають геть пустельні й напівпустельні ландшафти.

Клімат

Клімат пустелі різко континентальний та залежить від висоти місцевості над рівнем моря. Пустеля має екстремальні коливання температур: зима холодна та супроводжується сильними вітрами, натомість літо дуже жарке. Також узимку температура опускається до -55 °C, водночас улітку — піднімається до +58 °C. Амплітуда коливання температур у Гобі становить 113 градусів.

Фауна

Тваринний світ пустелі дуже бідний, там мешкають Кінь Пржевальського, Кінь, Двогорбий верблюд, Вовк chanco.

Світлини

Примітки

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.