Голуб

Го́луб (Columba) рід птахів з родини голубових (Columbidae), що поширені всією земною кулею, крім Арктичних та полярних зон.

?
Голуб

Голуб сизий (Columba livia)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Голубоподібні (Columbiformes)
Родина: Голубові (Columbidae)
Рід: Голуб (Columba)
Види

Близько 30, див. текст і посилання

Посилання
Вікісховище: Columba
Віківиди: Columba
ITIS: 177062
NCBI: 8931
Fossilworks: 39354

Поширення

Найпоширеніші голуби в Австралії та на Малайському архіпелазі.

Будова тіла

Скелет голуба

Голуби бувають розміром від горобця до курки. Оперення — залежить від виду, воно жорстке, тверде, щільно прилягає до тіла. Під пірним покровом утворюється пудра подібна тальку, яка захищає пір'я від сирості. У найпоширеніших сизих голубів забарвлення сірого, чорного, рудого, або білого кольору, що на світлі переливається синім чи зеленим кольорами. Голова — малого розміру, з вигнутим дзьобом. Очі — малого розміру. Розмах крил досягає не більше 45-ти сантиметрів. Довжина лап близько 15-ти см.

Голуби в Україні

В Україні поширені припутень, голуб-синяк, або клинтух, та сизий голуб, якого можна побачити майже у кожному місті. У зоопарках трапляться вінценосні голуби, павині голуби, бухарські голуби… Великою популярністю користуються голубині розплідники та голуб'ятники, що є майже у кожному місті і селі України.

Голубина пошта

400 поштових голубів в Індії залишилися без роботи через виникнення інтернету та електронних пристроїв. Птахи працювали на державну службу доставки пошти. Вони переносили листи у важкодоступні райони країни. Офіційні особи вважають, що їм дешевше придбати комп'ютери і користуватися Інтернетом. Для прогодування 600 поштарів щороку витрачалось майже 5,4 мільйона рупій. Тому працюють поки що 200 птахів. Лише в Індії досі користуються послугами крилатих посильних. Нині від такого промислу залишилися тільки олімпіада і Міжнародна спілка голубиної пошти.

Голуби, приручені людиною

Антоніо Ермолао Паолетті. Годування дітьми голубів у Венеції

Понад 5000 тисяч років тому людина приручила сизого голуба, що став предком майже всіх голубів, що існують тепер (↑). Після того часу люди вивели понад 800 порід голуба, 200 з яких виведені на території СРСР. Українські селекціонери також внесли свій вклад у створення порід, таких як: Миколаївські восоколітні, Луганські білі статні. Тепер часто голуби поселяються на міських вулицях, де горища будинків сприяють їхньому значному розмноженню. Тепер у світі широко розповсюджений голубиний спорт, адже голуби дуже витривалі.

Породи голубів

Порід голубів є близько 800, які поділяються на групи:

  • спортивні
  • літно-декоративні (високолітні, вертуни, бійні, торцові)
  • декоративні

Класифікація

Рід включає 35 видів, з них два вимерли:

Галерея

Література

  • Голуби : група льотних, високольотних, роллєрів, бійних / Я. А. Москва. - Чернівці : Прут, 2008. - 156 с.; [27 ] арк. фото. - ISBN 978-966-560-408-2
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.