Гордон Мур

Го́рдон Ерл Мур (англ. Gordon Earle Moore; нар. 3 січня 1929 року в Сан-Франциско, Каліфорнія) — американський інженер, бізнесмен, засновник компанії Intel, автор «закону Мура».

Гордон Мур
англ. Gordon Earle Moore
Гордон Мур, 2004
Ім'я при народженні англ. Gordon Earle Moore
Народився 3 січня 1929(1929-01-03) (93 роки)
Сан-Франциско, США
Громадянство  США
Діяльність підприємець, хімік, філантроп, інженер, фізик
Відомий завдяки співзасновник компанії Intel,
закон Мура
Alma mater Каліфорнійський технологічний інститут, Університет Каліфорнії (Берклі), Університет штату в Сан-Хосе і Sequoia High Schoold
Науковий ступінь доктор філософії
Заклад Університет Каліфорнії (Берклі)
Членство Американська академія мистецтв і наук і Національна інженерна академія США
Magnum opus Закон Мура і Intel
У шлюбі з Betty I. Moored[1]
Нагороди
IMDb ID 0601253
Сайт intel.com/technology/mooreslaw/

Біографія

У 1950 році отримав ступінь бакалавра хімії в Каліфорнійському університеті в Берклі в Каліфорнії. У 1954 році отримав ступінь доктора наук в галузі хімії і фізики в Каліфорнійському технологічному інституті.

З 1953 року працював у лабораторії прикладної фізики в Університеті Джонса Гопкінса. З 1956 р. працював в Shockley Semiconductor Laboratory в Пало Альто, Каліфорнія, під керівництвом Вільяма Шоклі.

У вересні 1957 року Мур і ще сім талановитих інженерів (віроломна вісімка) йдуть з Shockley Semiconductor Laboratory через розбіжності з Шоклі і засновують власну компанію Fairchild Semiconductor для роботи з кремнієвими транзисторами в Маунтін-В'ю, Каліфорнія. З 1957 працював у Fairchild Semiconductors начальником інженерного відділу, а з 1959 Мур стає директором R&D і керує групою з розробки n-p-n транзистора.

У липні 1968 року Мур з Робертом Нойсом йдуть з Fairchild Semiconductors і стають засновниками корпорації Intel. Перший час Мур обіймав посаду виконавчого віце-президента. У 1975 році він був призначений президентом і головним виконавчим директором Intel. Ці посади він займав до квітня 1979 року, коли його обрали головою ради директорів і головним виконавчим директором корпорації. Гордон Мур залишався на посаді головного виконавчого директора корпорації до 1987 року, а в 1997 році у зв'язку з досягненням пенсійного віку йому було присвоєно звання почесного голови ради директорів.

19 квітня 1965 вивів і опублікував так званий «закон Мура», згідно з яким кількість транзисторів в кристалі мікропроцесора подвоюється кожні два роки. У 1995 році він змінив тимчасову[яку?] складову закону і заявив про подвоєння кількості транзисторів кожні два роки. Спочатку виведений як емпіричне правило, закон Мура з часом став основоположним принципом напівпровідникової галузі, що визначає створення все потужніших напівпровідникових мікросхем зі все нижчою собівартістю.

Примітки

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.