Горіх бразильський

Бразильський горіх або бертолетія (Bertholletia excelsa) — висококалорійний екзотичний горіх, що містить велику кількість жирів і білків. Є цінним харчовим продуктом. Може використовуватися при готуванні овочевих і м'ясних страв. Рекомендується вживати в їжу при ангіні, артритах, схильності до пухлинних захворювань, підвищує імунітет. Бразильські горіхи родом з Південної Америки, з Бразилії, як можна здогадатися з їхньої назви. Це насіння величезного тропічного дерева, що досягає 50 метрів, яке досі можна зустріти в тропічних джунглях.

Готові до споживання бразильські горіхи

Бразильський горіх
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Вересоцвіті (Ericales)
Родина: Lecythidaceae
Рід: Bertholletia
Bonpl.
Вид:
Бразильський горіх (B. excelsa)
Біноміальна назва
Bertholletia excelsa
Humb. & Bonpl., 1808

Насіння зростає кетягами по 12-24 у великому горісі, який схожий на кокос. Вони завжди залишаються на дні коробки з горіхами, тому що їх складно розколоти. Хоча в них міститься 65 % олії, це так само хороше джерело кальцію, магнію, вітамінів А і В. Крім того, усього 2 бразильських горіха містять денну норму селену. Дрібно порізані бразильські горіхи хороші в салатах, в хлібі, пирогах і печиві. Іспанці перші відкрили бразильські горіхи в XVI сторіччі і використовували як їжу для голодних солдатів на південно-американському континенті.

Бертолетія високо підіймається над сусідніми деревами

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.