Гребінецький Михайло

Миха́йло Гребіне́цький (* 1887, Київщина — † 26 червня 1943, Нью-Йорк) — український співак (низький бас). Відомий за виступами в Українській хоровій капелі Олександра Кошиця і в Українському національному квартеті (США).

Гребінецький Михайло
Псевдо Гребенецький
Народився 1887(1887)
Київщина
Помер 26 червня 1943(1943-06-26)
Нью-Йорк
Національність українець
Діяльність співак (бас)
Відомий завдяки за виступами в капелі Олександра Кошиця і в Українському національному квартеті (США)
Родичі сестра Марія Гребінецька[1]
У шлюбі з Дора Стеценко, сестра Кирила Стеценка

Життєпис

Михайло Гребінецький народився у 1887 році на Київщині. Закінчив Духовну семінарію, а також Петроградський лісовий інститут.

Маючи талант співака, він навчався співу під керівництвом професора Дельнорде. За короткий час Михайло досяг великих успіхів у студіях співу і в 1914 році був готовий до виступу у Петербурзькій опері, але ці наміри не збулись через війну, що тоді почалась.

Після війни Михайло Гребінецький почав виступати як член-співак капели О. Кошиця, брав участь у концертах, що відбувались у Європі, Північній та Південній Америці.

У жовтні 1922 року частина капели, перейменована на Український національний хор, перебралась до США. У складі хору Михайло Гребінецький виступав зі своєю сестрою Марією Гребінецькою та своєю дружиною Дорою (Федорою) Стеценко, сестрою знаного композитора Кирила Стеценка.

Згодом Михайло став солістом популярного в США Українського Національного Квартету (вокальний квартет з піаніно і гітарою), який виступав у складі: Михайло Гребінецький, Йосип (Іван) Давиденко, Клим Щит, Петро Ординський[2].

Збереглись записи їх пісень, зокрема «Прометей» (муз. К. Стеценка), «Чумак», «Комар»,[3] «Чуєш, брате мій» Б. Лепкого,[4] «Ой, лопнув обруч» (народна пісня), «Дві жінки» (гумористична пісня).[5]

М. Гребінецький був знаний широким колам американського суспільства завдяки своїм концертним виступам. Він також брав участь в українських концертах та виставах, в яких виявив драматичний талант. Американський журналіст Нестор Нововірський (1890—1972) писав: «Природа наділила Михайла Гребінецького винятковим голосом. Він мав низький бас і умів ним володіти як справжній мистець, відтіняючи найніжніші, тендітні почування з досконало опанованою милозвучністю».[1]

М. Гребінецький помер 26 червня 1943 року. Похований на Мелвільському цвинтарі (Лонг-Айленд, штат Нью-Йорк).

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.