Міжнародна асоціація розвитку

Міжнародна асоціація розвитку MAP англ. International Development Association (IDA)  — одна з п'яти інституцій Групи Світового банку, утворена в 1960 році. Місцезнаходження Вашингтон. Нараховує 173 країни-учасниці[3], які поділяються на дві групи. До першої групи входить 22 високорозвинуті країни, а також Кувейт і Об'єднані Арабські Емірати. Другу групу складають країни, що розвиваються, і країни з перехідною економікою.

Міжнародна асоціація розвитку
Тип спеціалізоване агентство ООНd
Засновано 1960
Засади Articles of Agreement of the International Development Associationd
Галузь international governmental or non-governmental organizationsd[1]
Штаб-квартира Вашингтон
Материнська
організація
Світовий банк і Міжнародний банк реконструкції та розвитку[1]
Членів 174 країна[2]
Вебсайт worldbank.org/ida/
Сума наданих МАР та МБРР кредитів у світі у відсотках для кожної окремо взятої країни в 2005 році порівняно з лідером Індією (100% = $28 919 000 000).

Цілі діяльності

Основні цілі МАР:

  • сприяння економічному розвиткові країн-членів;
  • підвищення продуктивності праці;
  • зростання рівня життя в державах-членах, в першу чергу, таких, що розвиваються.

Діяльність МАР спрямована, головним чином, на допомогу країнам, що розвиваються, через заохочення розвитку приватного сектора, мобілізації внутрішніх і зовнішніх джерел капіталу.

Організаційна структура

Організаційна структура:

  • Рада керуючих;
  • Виконавчий директорат;
  • Президент.

До Ради керуючих і Виконавчого директорату входять ті ж представники, що й до МБРР, тобто ті ж самі особи. Виконують вони аналогічні функції.

Президент МАР займається організаційною діяльністю. Штат співробітників МАР поділяється на чотири сектори: операції, фінансування, політика, планування.

Джерела фінансування

Джерелами фінансування є: прибутки МБРР, внески країн-членів першої і частково другої груп; повернення кредитів, що були надані раніше. В основному ресурси МАР формуються за рахунок "донорів" – країн першої групи. Частка "Великої Сімки" становить 80% загальної суми внесків.

Розподіл ресурсів

МАР надає безпроцентні позики найбіднішим країнам. Критерієм «бідності» є рівень ВНП на душу населення, що не перевищує 925 доларів. Позики МАР мають 10-річний пільговий період й погашаються протягом 35-40 років. Решті країн кредит надається за ставкою 5 % щорічних.

Кредити плануються в основному в розвиток інфраструктури і в сільське господарство. Так, в 1998 році на кредитування сільського господарства пішло 18 % виділених коштів МАР, на освіту — 16 %, на охорону здоров'я — 14 %, на транспорт — 13 %, на енергетику — 12 % '. Іноді МАР і МБРР спільно кредитують один і той же об'єкт, якщо на нього необхідні великі кошти. Кредити МАР надаються тільки урядам під їх гарантії. МАР сформувала Фонд для скорочення боргів у 100 млн доларів; його призначено для найбідніших країн. Кредити надаються в національній валюті держав.

Участь України в Міжнародній асоціації розвитку

Примітки

  1. 20th Century Press Archives — 1908.
  2. https://ida.worldbank.org/en/about/history
  3. [ida.worldbank.org/about/what-is-ida "What is IDA"] Перевірте схему |url= (довідка). ida.worldbank.org (En). 24 березня 2020 р. Процитовано 24 березня 2020 р..
  4. Єдиний державний реєстр міжнародних організацій, членом яких є Україна станом на 01.01.2017

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.