Гуїра

Гуїра[2] (Guira guira) — вид птахів родини зозулевих (Cuculidae)

?
Гуїра

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Зозулеподібні (Cuculiformes)
Родина: Зозулеві (Cuculidae)
Підродина: Анні (Crotophaginae)
Рід: Гуїра (Guira)
Lesson, 1830
Вид: Гуїра
Guira guira
(Gmelin, 1788)

Мапа поширення виду
Посилання
Вікісховище: Guira guira
Віківиди: Guira guira
EOL: 913243
ITIS: 554792
МСОП: 22684441
NCBI: 30392

Поширення

Вид поширений в Південній Америці. Трапляється на сході та півдні Бразилії, сході Болівії, Парагваї, Уругваї, на півночі Аргентини.

Опис

Птах завдовжки 34 см. Самиці трохи більші за самців. Верхня частина тіла темно-коричнева з білими рисками. На голові є рудувато-помаранчевий чуб. Горло, черево та груди білуваті. Хвіст порівняно довгий і широкий, темно-коричневого кольору з білосніжним кінчиком. Очі і дзьоб жовті або помаранчеві, з тонким кільцем голої жовтої шкіри навколо очей. Ноги темно-сірі.

Спосіб життя

Гуїра живе на відкритих просторах — степах, луках, пасовищах тощо. Її ареал значно розширився через вирубування лісів. Літає неохоче, зазвичай лише на невеликі відстані. Трапляється поодинці, інколи невеликими зграями. Гніздового паразитизму не практикує. Гуїра опортуністичний хижак. Живиться хробаками, комахами та іншими членистоногими, пуголовками та жабами, ящірками, яйцями, дрібними птахами (особливо пташенятами) та дрібними ссавцями.

Розмножується під час сезону дощів, який триває з липня по березень. Гніздо будує на гілках дерев. Самиця відкладає 5-7 темно-зелених яєць. Гуїри практикують спільні гнізда, в які декілька самиць відкладають до 20 яєць. Інкубація триває два тижня. У віці пташеня та покидають гніздо, хоча ще не вміють літати. Дорослі годують їх ще впродовж 3 тижнів.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Guira guira: інформація на сайті МСОП(версія 2019.2) (англ.) 17 листопада 2019
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.