Гянджлік (станція метро)

«Гянджлік» (азерб. Gənclik) — станція першої лінії Бакинського метрополітену, розташована між станціями «Наріман Наріманов» і «28 Травня».

Гянджлік
Загальні дані
Тип колонна трипрогінна мілкого закладення
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 6 листопада 1967 року
Архітектор(и) К. І. Сенчихін
Інженер(и)-конструктор(и) Р. Халафовим,
Юрій Полюшкін,
Євген Синюков
Виходи до вул. Фаталі Хана Хойского,
Ататюрка проспект

Станція введена в експлуатацію 6 листопада 1967 року в складі першого пускового ділянки «Наріман Наріманов» — «Баки Совєти».

Вестибюлі

Виходи в місто зі станції ведуть в два підземні переходи, один з яких веде до Республіканського стадіону та зоопарку, до вулиць Фаталі Хана Хойского та проспекту Ататюрка.

Технічна характеристика

Конструкція станції колонна трипрогінна мілкого закладення, по архітектурі повторює станцію московського метро Кропоткинська.

Оздоблення

Колони складаються з двох частин: нижня, більш масивна, облицьована мармуром, а верхня, капітель, покрита клейової побілкою. Особливий ефект в тому, що складові колони здаються менше по висоті і як би йдуть вдалину, створюючи відчуття перспективи. На колони і на карнизи, розташовані уздовж колійних стін, нанесений східний, стрілчастий малюнок. Стрілчастий малюнок і підсвічування капітелей як би піднімає стелю, робить вестибюль станції більш м'яким, повітряним, світлими. Панно на стінах станції оформлені флорентійської мозаїкою. Близькість найбільшого в республіці стадіону позначилася на темі оформлення станції, яку можна охарактеризувати, як спортивну. Символічні фігури юнаків і дівчат уособлюють силу і спритність. Працювали над панно спільно з автором художником-керамистом Р. Халафовим московські майстри-мраморщик Юрій Полюшкін і Євген Синюков.

Посилання


Схема Бакинського метрополітену
Легенда
Дарнагюль
ТЧ-2 Дарнагюль
Азадлиг Проспекті
Насімі
Автовокзал
Мемар Аджемі/Мемар Аджемі-2
20 січня
Іншаатчилар
Елмляр Академіяси
Нізамі Гянджеві
Ічері-Шехер
Сахіл
28 Травня/Джафар Джаббарли
Шах Ісмаїл Хатаї
Гянджлік
Наріман Нариманов
Бакміл
ТЧ-1 Бакміл
Улдуз
Кероглу
Кара Караєв
Нефтчиляр
Халглар-Достлугу
Ахмедли
Азі Асланов
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.