Гібодонтоподібні

Гібодонтоподібні (Hybodontiformes) — вимерлий ряд акул, що існував у палеозої та мезозої з карбону по крейду (360-65 млн років тому). Вимерли, можливо, через конкуренцію з боку інших акул. Lonchidion був одним з останніх гібодонтів. Його відмінні зубчасті дрібні шипи зустрічаються в прісноводних відкладеннях у Вайомінгу разом з скам'янілостями останніх динозаврів, у тому числі тиранозавра і трицератопса. Hybodontiformes описані переважно на основі різних зубів і колючок плавників. Відомо, що вони мешкали у прісній і солоній воді.

?
Гібодонтоподібні
Час існування: кам'яновугільний періодкрейдовий період

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Інфраклас: Euselachii
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Гібодонтоподібні (Hybodontiformes)
Owen, 1846
Родини
  • Acrodontidae
  • Hybodontidae
  • Lonchidiidae
  • Polyacrodontidae
  • Ptychodontidae
Посилання
Вікісховище: Hybodontiformes
EOL: 4655372
Fossilworks: 218948

Опис

Характерною особливість були рогові виступи на головах самців. На думку вчених, основний раціон складали риби. Також деякі види ряду володіли плоскими зубами, за допомогою яких було зручно розкушувати амонітів і інших істот, що мали раковину.

Етимологія

Термін Hybodontiformes походить від грецьких слів ὕβος або ὑβός, що означає горб або горбатий і ὀδούς, ὀδοντ, що означає зуб. Це ім'я було дано на основі їхніх стиснутих конічних зубів.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.