Давіда Теллер

Давіда Янг Теллер (англ. Davida Young Teller, 25 липня 1938, Йонкерс — 11 жовтня 2011, Сіетл) — американська психологиня та феміністка, лідерка в науковому дослідженні візуального розвитку немовляти. Професорка кафедри психології та фізіології/біофізики Університету Вашингтона, Сіетл, штат Вашингтон.

Давіда Теллер
Народилася липень 1938
Йонкерс, Вестчестер, штат Нью-Йорк, США
Померла 11 жовтня 2011(2011-10-11) (73 роки)
Сіетл, Вашингтон, США
Країна  США
Місце проживання Коннектикут[1]
Діяльність психологиня
Галузь психологія
Alma mater Свортмор-коледжd[1] і Університет Каліфорнії (Берклі)[1]
Науковий керівник Tom N. Cornsweetd[1]
Заклад Вашингтонський університет[1]
Нагороди

член Американської асоціації сприяння розвитку наукиd

почесний доктор (1992)

Член Оптичного товаристваd

Fellow of the Society of Experimental Psychologistsd

Життєпис

Давіда Янг Теллер народилася в місті Йонкерс, штат Нью-Йорк, 25 липня 1938 року в Девіда Янг та Джини Стерджес.

Відвідувала Коледж Свертмора на стипендії. Після університету закінчила аспірантуру Каліфорнійського університету в Берклі, отримавши ступінь докторки наук з психології під керівництвом професора Тома Корнсвіта. Там же закінчила докторантуру з професором Горасом Барлоу.

В 1965 році одружилася з Девідом К. Теллером, доктором біохімії у Берклі, згодом викладачем біохімії Університету Вашингтона. В шлюбі народила дітей Стівена та Сару. Після розлучення взяла шлюб з Ентоні У. Янгом, техніком з океанографії, пізніше митним працівником.

Наукова діяльність

Первісні дослідження Теллер зосереджувались на просторових та часових властивостях «ефекту (функції) Вестгеймера», явища, вперше описаного Дж. Вестгеймером.

На початку 1970-х, після народження власних дітей, Теллер розпочала дослідження візуального розвитку немовлят, що стали центральною темою всіх її подальших досліджень. Щоб оцінити зорові можливості немовлят, Таллер поєднала техніку зорових уподобань Роберта Л. Фанца з теорією виявлення сигналів. Головною темою, що лежить в основі досліджень Теллер, був характер взаємозв'язку між візуальними явищами та їх нервовими підґрунтями.

Починаючи з аспірантури в Берклі, Девіда Теллер була рішучою прихильницею ролі жінок у науці та наукових колективах. Багаторічна робота Теллер з покращення умов для жінок у науці була офіційно визнана після її смерті заснуванням премії «Давіда Теллер» Товариством наук про зір. Ця щорічна нагорода вручається жінці, яка внесла винятковий внесок у сферу науки про зір та яка має сильну історію наставництва.

Наукові нагороди

  • Премія лекції Глена А. Фрі від Американської академії оптикометрії (ААО), 1982 р.
  • Премія Фріденвальда від Асоціації досліджень з зору та офтальмології (ARVO), 1997 р.
  • Співробітниця Оптичного товариства Америки (OSA).
  • Співробітниця Товариства експериментальних психологів (SEP).
  • Співробітниця Американської асоціації просування науки (AAAS).
  • Ступінь почесної докторки наук Державного університету Нью-Йорка, 1992 р.

Див. також

Примітки

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.