Дамбулла (монастир)

Золотий храм Дамбулла — печерний буддистський монастир I-го століття до нашої ери, висічений в скелі з численними статуями Будди. Кам'яний храм сплячого Будди є найбільшим печерним храмом в Південній Азії. Священе місце паломництва вже 22 століття.

Золотий храм Дамбулла
Golden Temple of Dambulla [1]
Світова спадщина
Золотий храм Дамбулла
7°51′23″ пн. ш. 80°38′54″ сх. д.
Країна  Шрі-Ланка
Тип Культурний
Критерії i, vi
Об'єкт  561
Регіон Азія і Океанія
Зареєстровано: 1991 (15 сесія)

 Дамбулла у Вікісховищі

У створенні печерного храмового комплексу брали участь багато правителів острова, які змінювали один одного. Він складається з декількох печер, розташованих на висоті 350 метрів, і численних ніш, поверхня яких розписана буддійським настінним живописом.

Збереглися 5 печер і залишки 25 скельних келій. Висота головного храму цієї найбільшої і найкраще збереженої святині у Шрі-Ланці — 600 з гаком метрів, ширина — 33 метри. У різних печерах збереглися 157 статуй і настінний буддійський живопис загальною площею 2100 квадратних метрів. У храмі знаходиться найбільша колекція статуй Будди, багатьом з яких понад 2000 років. 73 з них покриті золотом.

Кожна з п'яти печер має свою назву:

Девараджалена. У печері знаходиться 14-метрова статуя лежачого Будди з учнем Анандом біля його ніг. Ще є чотири статуї Будди і статуя бога Вішну. Зовні до печері примикає каплиця бога Вішну.

Махараджалена. Найбільша печера, в якій знаходиться ступа, оточена 11-ю скульптурами Будди в стані медитації. У печері є багато інших скульптур.

Маха Алут Віхара. У печері розміром 27×10 м знаходяться 56 статуй, серед яких сплячий 9-метровий Будда, 13 Будд в позі лотосу і 42 стоять. На стелі намальовані зображення 1000 Будд в стані медитації.

Паччіма Віхара. Печера 16х8х8 м з невеликою ступою в центрі.

Девана Алут Віхара. Невелика печера, яка раніше використовувалася як склад. Містить 11 статуй Будди, а також статуї богів Вішну, Катарагами та місцевого бога Девата Бандар.

Монастир розташований на вкритій лісом мальовничій вершині гори, де пустують безліч мавп.

Золотий Печерний Храм охороняється ЮНЕСКО.

Галерея

Посилання

Див. також

  1. * Назва в офіційному англомовному списку
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.