Девід Воррен

Девід Воррен (англ. David Ronald de Mey Warren; 20 березня 1925 19 липня 2010) — австралійський науковець, найбільше відомий як винахідник бортового самописця або "чорної скриньки".

Девід Воррен
англ. David Warren
Народився 20 березня 1925(1925-03-20)[1][2][3]
Ґрут-Айленд
Помер 19 липня 2010(2010-07-19)[1][2][3] (85 років)
Мельбурн, Австралійський Союз[1]
Країна  Австралійський Союз
Діяльність хімік, винахідник, викладач університету, радник, педагог
Alma mater Університет Сіднея, Імперський коледж Лондона, Університет Мельбурна, Launceston Church Grammar Schoold і Trinity Grammar Schoold
Заклад Geelong Grammar Schoold, Університет Сіднея, Вумера, Імперський коледж Лондона, Defence Science and Technology Groupd і Parliament of Victoriad
Нагороди
Девід Воррен з прототипом чорної скриньки

Життєпис

Девід Воррен народився в 1925 році на північному сході Австралії. Коли йому виповнилося 9 років, його батько загинув у авіакатастрофі — одній з перших, що відбулися в Австралії.

У 1952 році Воррен почав працювати в Науково-дослідній лабораторії аеронавтики в Мельбурні. Ідея створення бортового самописця, що реєструє переговори пілотів, прийшла Воррену в 1953 році, коли він входив до складу групи спеціалістів, що розслідували причини катастрофи першого комерційного пасажирського реактивного літака Comet.

Перший прототип "чорної скриньки" Воррен представив у 1956 році. Спочатку винахід Воррена не зацікавив авіакомпанії, проте вже в 1960 році уряд Австралії видав розпорядження про обов'язкове встановлення "чорних скриньок" на всі пасажирські літаки. Незабаром приклад Австралії наслідували й інші країни світу. Тепер "чорні скриньки" в обов'язковому порядку встановлюються на всі пасажирські літаки.

У 2002 році Девід Воррен був удостоєний Ордена Австралії — вищої державної нагороди країни. У 2007 році Воррен став єдиним представником Австралії, включеним до списку 100 геніїв сучасності.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.