Демкура Тарас Володимирович

Тара́с Володи́мирович Демку́ра підприємець, меценат, колекціонер, видавець. Власник торговельно-відпочинкового центру «Атріум», Музею колекції ексклюзивних ретро-автомобілів «Ретро-кортеж» та етногалереї автентичних ужиткових речей «Спадок». Віце-президент з питань регіонального розвитку, керівник регіонального представництва у Тернопільській області Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine, дійсний член Ради засновників компанії «Amway».

Тарас Володимирович Демкура
Народився 20 липня 1964(1964-07-20) (57 років)
Товстеньке, Чортківський район, Тернопільська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство  Україна
Національність українець
Місце проживання м.Тернопіль
Діяльність підприємець, меценат, колекціонер
Науковий ступінь кандидат економічних наук
У шлюбі з Ірина Демкура
Діти Іван Демкура
Нагороди орден «За заслуги», медаль «За трудові заслуги», премія імені Якова Гальчевського (2013), орден «Золотий хрест честі i звитяги Лицар Вітчизни» (2015)

Біографія

Дитинство

Народився 20 липня 1964 року у с. Товстеньке Чортківського району Тернопільської області у сільській родині. Батько — Володимир Антонович, мати — Марія Миколаївна. У дитинстві, яке провів у селі Сидорів Гусятинського району Тернопільської області разом із сетрами Галиною та Олександрою, братом Володимиром, мріяв стати вчителем фізичного виховання або військовим.

Освіта

Після закінчення школи спробував поступити до Київського інженерного танкового училища, але, зрозумівши, що це не його, передумав. Навчався у Тернопільському педагогічному інституті (нині Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка), де здобував освіту вчителя фізичного виховання. Другим наставником після батьків став декан факультету фізичного виховання Богдан Михайлович Шиян, який своїм прикладом, наполегливістю та самовіддачею до роботи, дав дороговказ багатьом випускникам.

Згодом навчався в Тернопільській академії народного господарства (нині Тернопільський національний економічний університет) (спеціальність «Фінанси») та Московському інституті управління та сервісу.

Здобувач наукового ступеня «кандидат економічних наук» за спеціальністю 08.00.02 — «світове господарство та світові міжнародні відносини».

Сім'я

У травні 1992 році одружився з Іриною. У 1993  — народився син Іван[1].

Кар'єра

Зрозумівши, що на вчительську зарплату не проживеш, вирішив шукати себе в бізнесі. Трудову діяльність розпочав у 1985 році з посади заввідділу КЗ Тернопільської МР, проходив строкову військову службу. Із 1987 по 1997 роки працював у загальноосвітній школі (м. Тернопіль) вчителем фізичного виховання.

Із 1996 — працює в сфері багаторівневого маркетингу в компанії «Amway». Разом із дружиною стали членами Ради засновників американської організації, яка налічує всього лиш 70 сімейних пар із цілого світу.

Із 1998 — директор ПП «Тарас» (посередницькі послуги при купівлі).

Власник торговельно-відпочинкового центру «Атріум» у м. Тернополі[2].

Із 2012 — директор «ТАИР — ДЕМ» (дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки).

Час від часу на прохання керівників вищих навчальних закладів м. Тернополя викладає в університетах електронний франчайзинг (розділ «Маркетингу»).

Нагороди

  • «Лідер галузі 2012 року» в категорії «Маркетинг» національного бізнес-рейтингу за поданням Торгово-промислової Палати України
  • орден «За заслуги»
  • медаль «За трудові заслуги», як платник податків номер один в категорії «Маркетинг» і за соціальну роботу
  • премія імені Якова Гальчевського (2013)
  • почесне звання «Лицар Вітчизни» і орден "Золотий хрест честі i звитяги «Лицар Вітчизни» (державний реєстраційний номер 90101), іменний диплом, іменну зброю (оригінальної лицарської шаблі) та нагрудний знак «Лицарський Легіон України» (2015)[3] (2015)
  • медаль «Лідер національного бізнесу» за персональний внесок у розвиток національного підприємництва, зміцнення міжнародного іміджу[4] (2017)

Громадсько–політична діяльність

  • віце-президент з питань регіонального розвитку, керівник регіонального представництва у Тернопільській області Міжнародної Торгової палати ICC Ukraine[5]. Тільки у 2016 році за даним напрямком діяльності організації за сприяння Демкури Т. В було відкрито регіональні представництва в Львівській, Рівненській, Закарпатській та Київській областях, які очолили авторитетні підприємці в своєму регіоні. Це сприяло ефективному налагодженні взаємовідносин з представниками влади, бізнесу та громадськості в цих регіонах. Широко використовується досвід співпраці Демкури зі Світовим Конгресом Українців та Українською Всесвітньою Координаційною Радою, проводяться численні зустрічі на рівні послів та торгових представників країн Європи та світу. Демкура — ініціатор і активний учасник проведення міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина invest» у 2016, 2017 роках.
  • радник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степана Барни (на громадських засадах) (2015—2016)
  • член інвестиційної ради Тернопільської області (2015—2017)
  • уповноважений представник громадської організації «Туристична Асоціація Тернопілля» (м. Тернопіль)[6]

Меценатство

Як відомий на Тернопільщині меценат і громадський діяч є ініціатором інституалізації культурної дипломатії у регіоні, проводить послідовну і системну діяльність щодо створення унікального культурного контенту для презентації країни за кордоном, просування історико-культурної спадщини поза фінансовою державною підтримкою, за принципом особистої ініціативи, небайдужості до питання іміджу України в світі, синергії культурного обміну між країнами та шляхом проектного розвитку. Меценат проекту відновлення та популяризації творів Івана-Григорія Пінзеля. 21 жовтня 2014 року в Українському Вільному Університеті (м. Мюнхен) відбулася  презентація альбому та фільму «Таїна Пінзеля. Від Бучача до Лувру» (мистецтвознавець Віра Стецько)[7].

Нам подобається займатися благодійністю. Адже, якщо ти зробиш добро — воно повернеться до тебе сторицею. Ми постійно підтримуємо різні соціальні проекти, співпрацюємо з Петриківським дитячим будинком. Благодійним фондом нашої навчальної організації було завезено на Україну 500 інвалідних візків і роздано тим, хто їх потребує. Плануємо завезти ще 1000 таких візків,

— говорить в одному інтерв'ю Тарас Демкура [8]

.

Перша виставка автентики родини Демкурів відбулася до Дня Незалежності у 2014 році. У 2016 році родина Демкур реалізувала низку соціальних проектів:

  • відкриття музею ексклюзивних ретроавтомобілів «Ретро-кортеж»
  • показ кінофільму «Спадок нації»
  • соціальний мультимедійний проект «Переможці»
  • фестиваль ретроавтомобілів «Золота підкова — 2016»
  • Тернопільські дні моди
  • випуск тритомного видання Михайла Маслія «Золотий вік української естради»
  • відкриття етногалереї «Спадок» (першої в м. Тернопіль, другої в Україні, 28 грудня 2016)[9],[10].
Зовнішні відеофайли
 Тернопіль. Тарас Демкура про «Дні моди» на YouTube // Новини Тернополя 20 хвилин. — 2012. — 17 жовтня.
 Життєве відео Демкури Тараса та Ірини на YouTube // Чернівецький Бцнт.— 2012. — 3 серпня.
 У Тернополі відкрився музей ексклюзивних автомобілів «Ретро-Кортеж» на YouTube // Торгівельно-відпочинковий центр «Атріум».— 2016 — 20 травня.
 «Спадок нації» презентували у Тернополі на YouTube // Торгівельно-відпочинковий центр «Атріум». — 2016. — 28 червня.

Публікації

Примітки

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.