Дереволаз плямистий

Дереволаз плямистий (Dendrobates tinctorius) — вид земноводних з роду Дереволаз родини Дереволази.

?
Дереволаз плямистий

Дереволаз плямистий
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Підряд: Neobatrachia
Родина: Дереволази
Рід: Дереволаз
Вид: Дереволаз плямистий
Dendrobates tinctorius
Cuvier, 1797
Синоніми
Rana tinctoria
Calamita tinctorius
Посилання
Вікісховище: Dendrobates tinctorius
Віківиди: Dendrobates tinctorius
EOL: 313610
МСОП: 55204
NCBI: 92724

Опис

Загальна довжина коливається від 3,5 до 7 см, вага до 8 г. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. В останній на кінцівках є великі диски, за допомогою яких вони тримаються за гілки та хапають самиць під час парування. У самиць також є такі диски, але менші. У самців диски мають форму серця, а у самиць — округлі. Шкіра містить отруйний слиз, який виробляють залози цього дереволаза.

Один з найбільш поліморфних видів дереволазів, що відрізняється дуже широкою мінливістю в забарвленні. Найбільш поширений тип забарвлення характеризується чорним фоном спини з малюнком з білих або жовтих смуг й плям та темно-синім кольором кінцівок з чорним крапом або сітчастим малюнком. Є особини з цілком жовтою спиною або кінцівками, або з переважанням у забарвленні білого, сірого, блакитного, зеленого, жовтого, помаранчевого або чорного кольорів.

Спосіб життя

Полюбляє первинні тропічні ліси, дотримуючись берегів різних водойм з густою рослинністю. Зустрічається на висоті до 350 м над рівнем моря. Веде наземний спосіб життя, але може залазити на низько розташовані гілки і листя. Живиться комахами та членистоногими, що мешкають у ґрунті та нижньому поясі лісів.

Це яйцекладна амфібія. Самиця відкладає 4—10 яєць у сирих темних місцях. Личинки з'являються через 12—16 діб. Метаморфоз триває 60—80 днів.

Розповсюдження

Мешкає у Колумбії, Венесуелі, Суринамі, Гаяні, Французькій Гвіані і прилеглих районах Бразилії. Відомо близько 30 географічно ізольованих локальних природних форм, які істотно різняться між собою. Ареали окремих форм не перевищують декількох квадратних кілометрів. Таксономічний статус їх натепер потребує з'ясування.

Джерела

  • Dirk Wagner: Der Färberfrosch — Dendrobates tinctorius. Verlag: Natur und Tier, Münster 2008, ISBN 978-3-8665-9069-4
  • Zanella F, Paoletti C., Vassallo P, Dendrobatidi, Edizioni Wild, 2006. ISBN 88-901587-8-6
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.