Дерев'яна церква села Хірішень

Церква Успіння Пресвятої Богородиці — дерев'яний православний храм, побудований у 1642 році в молдавському селі Хірішень. Наразі церква є експонатом Музею села в Кишиневі, Молдова .

Дерев'яна церква села Хірішень
46°58′20″ пн. ш. 28°52′25″ сх. д.
Тип споруди церква
Розташування  Молдова, Кишинів
Початок будівництва 1642
Висота 27 ± 1 м
Будівельна система деревина
Епонім Небовзяття Діви Марії
Дерев'яна церква села Хірішень (Молдова)
 Дерев'яна церква села Хірішень у Вікісховищі

Історія

Церква була зведена в тисяча шістсот сорок другому році жителями села Хірішень, і спочатку розташовувалася не в цьому селі, а в монастирі села Хіржавка. У 1821 році монастир переїхав в інше місце, а церкву розібрали і перенесли в Хірішень (зараз Теленешцький район), де вона продовжувала працювати до 1928 року, поки там не був побудований кам'яний храм. Стару церкву продовжували використовувати як сповідальну біля кладовища[1].

На початок 21 ст. будівля була в дуже поганому стані. У нього не було даху, дерев'яні стіни були пошкоджені дощем та снігом. Народний музей Кишинева почав переговори з жителями села про перенесення будівлі в столицю. Врешті-решт вони погодилися, і в 2009 році храм був розібраний і перенесений до Кишинева, де почалися реставраційні роботи[2] . Реставратори прагнули зберегти стільки оригінальних елементів, скільки було можливо, тому вони використовували оригінальні вироби з дерева і обробляли їх спеціальними матеріалами для підвищення довговічності. Дах був зроблений заново[3].

Церква була освячена восени 2011 року на ім'я Успіння Пресвятої Богородиці. Це найдавніша релігійна пам'ятка Молдови, а також найбільша дерев'яна церква в країні — 27 метрів у висоту[4].

Варвара Бузіле, секретар етнографічного музею, заявила, що церква є єдиною в своєму роді в Республіці Молдова на даний момент (2011). Вона сказала: "Північний молдавський стиль цієї церкви робить її схожою з церквами Буковини. Наразі у нас немає іншої церкви такого типу, в якій би була така висота і подібні хороші пропорції ". Відомо про існування ще однієї подібної церкви в Теленештському районі, але вона була знесена в 1980-х роках[3] .

Галерея

Знесення старої церкви

Відновлення

Церемонія освячення

Церква сьогодні

Примітки

  1. Biserica medievală "Adormirea Maicii Domnului", Muzeul Satului, or. Chișinău. ortodox.md. 1 травня 2012. Процитовано 27 червня 2015.
  2. Biserica de lemn din Hirișeni, montată la Muzeul Satului din Chișinău. Jurnal de Chișinău. 23 вересня 2011. Процитовано 27 червня 2015.
  3. O biserica de lemn veche din 1642 poate fi vizitată la Muzeul Satului. Timpul de dimineață. 27 вересня 2011. Процитовано 27 червня 2015.
  4. Biserica din Hirișeni – strămutată la Chișinău. ortodox.md. 9 жовтня 2014. Процитовано 27 червня 2015.

посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.