Десятерик Дмитро Валентинович

Дмитро Валентинович Десятерик (17 січня 1964, місто Дніпро) — український кіно- і театральний критик.

Дмитро Валентинович Десятерик
Народився 17 січня 1964(1964-01-17) (58 років)
місто Дніпро
Громадянство  Україна
Національність  Україна
Діяльність кінокритик, журналіст
Знання мов українська

Журналістська діяльність

Народився у Дніпрі. Закінчив театральний факультет Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого (кафедра театрознавства). Кінокритик, журналіст, упорядник і автор більшості статей у книзі «Альтернативна культура. Енциклопедія» (Москва, «Ультракультура», 2005). Кілька прозових мініатюр опубліковані у збірнику «Дуже короткі тексти» (Москва, НЛО, 2000). Публікувався в «Мистецтві кіно», в журналі «НАШ», в українських і російських газетах.

Журналіст щоденної всеукраїнської газети «День». Автор численних інтерв'ю з кінорежисерами, акторами, художниками, літераторами, зокрема Матвієм Вайсбергом, Кірою Муратовою, Оленою Придуваловою, Олексієм Аполлоновим, Олексієм Белюсенко, Мирословам Слабошпицьким, Марією Гофштаттер, Лесею Ставицькою тощо.

У 2013 році був у складі журі 43-го Міжнародного кінофестивалю "Молодість".

Є членом Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI)[1]. У серпні 2015 кандидатуру Десятерика схвалено для участі у журі ФІПРЕССІ 39 Монреальського кінофестивалю, отже він став першим українцем-членом журі в історії цього кінофестивалю[2]. За словами Дмитра Десятерика, свою роботу в журі він присвячує Олегу Сенцову та Олександру Кольченку[3].

Працював над створенням арт-енциклопедії «UKRAINE. THE BEST. Культурний простір від А до Я», до якої увійшли 123 діячи культури України. Ця енциклопедія завоювала звання «Найкраща книга року» 23-го «Форуму видавців» у 2016 році[4].

У 2015 році Дмитра Десятерика обрано членом «Українського Оскарівськго комітету»[5][6]

Нагороди

У 2020 році став лауреатом Премії ім. Джеймса Мейса.[7]

Примітки

  1. Dmytro Desiateryk. Film Critic, Ukraine. FIPRESCI.
  2. Перший українець в журі Монреальського кінофесту присвятив свою роботу Сенцову і Кольченку. «9 канал». Архів оригіналу за 4 вересня 2017. Процитовано 3 вересня 2017.
  3. «Монреаль: нерівно, нервово, актуально». Кореспондент «Дня» — про Монреальський кінофестиваль і свій досвід роботи на ньому як члена журі. «День».
  4. UKRAINE. THE BEST - найкраща книга року на Форумі видавців у Львові.
  5. МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ укладений між Національною спілкою кінематографістів України, Державним агентством України з питань кіно, Громадською організацією «Асоціація продюсерів України». Асоціація продюсерів України.
  6. Американська кіноакадемія підтвердила повноваження Українського Оскарівського комітету — Kinokolo, 12.08.2016
  7. Оглядач «Дня» став лауреатом премії імені Джеймса Мейса. detector.media (укр.). 26 листопада 2020. Процитовано 14 січня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.