Дефібрилятор
Дефібриля́тор (англ. defibrillator) — прилад, призначений для ліквідації порушення серцевої діяльності (фібриляції) шляхом впливу на серце електричного імпульсу.
Дефібрилятор — невеликий апарат, призначений для надання екстреної допомоги при раптовому важкому порушенні ритму серця та фібриляції шлуночків. У випадках, коли між життям і смертю всього лише п'ять хвилин, врятувати людину за допомогою цього апарату може будь-хто — не обов'язково лікар, необхідно пам'ятати лише про безпеку.
Дефібриляція — ефективний спосіб виведення зі стану фібриляції, який полягає у впливі на серце поодиноким короткочасним (0,01 сек) електричним імпульсом. При нерозкритій грудній клітці використовують напругу від 4000 до 7000 вольт. Сама ж фібриляція серця — стан, при якому окремі групи м'язових волокон серцевого м'яза скорочуються розрізнено і нескоординовано. Серце, як наслідок, втрачає здатність здійснювати узгоджені скорочення, що призводить до неефективної роботи цього органу. Мимовільно зі стану фібриляції серце вийти не може.
Виробники дефібриляторів
- A.M.I. Italia (Італія)
- Defibtech (США)
- Metrax (Німеччина)
- Mindray (Китай)[1]
- Philips (Нідерланди)
- Schiller AG (Німеччина)
- Weinmann (Німеччина)
- Zoll (США)
- ЛЗ РЕМА (Україна)[2]
Цікаві факти
На туристичних картах князівства Монако, відмічені суспільні вуличні стаціонарні дефібрилятори, які розміщені прямо на вулицях та доступні безкоштовно для надання медичної допомоги.
Примітки
- Standardising defibrillators for North Wales in the UK
- Реанімація, дефібрилятори[недоступне посилання з жовтень 2021]
Посилання
- Розташування зовнішніх автоматичних дефібриляторів в Україні
- Питання про кардіологічну безпеку України — про Автоматичні зовнішні дефібрилятори (АЗД).
- Автоматичний дефібрилятор[недоступне посилання з липня 2019]
- Вартість життя в Україні ще не визначена. Хто дасть більше?[недоступне посилання з липня 2019]