Джон Лоренс Ле Конт

Джо́н Ло́ренс Ле́ Ко́нт (англ. John Lawrence LeConte; * 13 травня 1825 — † 15 листопада 1883) — американський натураліст і ентомолог, основоположник американської колеоптерології (наука про жуків). Зробив наукові першоописи, майже, половини відомих у США видів комах, з них понад 5 тис. видів жуків.

Джон Л. Ле Конт
Джон Л. ЛеКонт
Джон Л. ЛеКонт
Народився 13 травня 1825(1825-05-13)
Нью Йорк, США
Помер 15 листопада 1883(1883-11-15) (58 років)
Філадельфія, США
Поховання Пенсільванія
Країна  США
Діяльність військовий лікар, ентомолог, зоолог, натураліст
Alma mater Коледж лікарів та хірургів (англ. College of Physicians and Surgeons)
Галузь Ентомологія
Заклад Американське філософське товариство
Членство Національна академія наук США, Американська академія мистецтв і наук, Американське філософське товариство, AAAS і Баварська академія наук
Відомий завдяки: Каталог жуків Сполучених Штатів Америки
Батько John Eatton Le Conted
Нагороди

Член Американської академії мистецтв і наук

Автограф
Засновник Американського Ентомологічного Товариства; Член Національної Академії Наук США

 Джон Лоренс Ле Конт у Вікісховищі

Молоді роки

Народився Джон Ле Конт у сім'ї американського натураліста Джона Етона Ле Конта. Його матір померла невдовзі після пологів і Джона Лоренса виховував батько, який і прищіпив сину любов до науки та природи. У 1842 він закінчує Коледж Гори Святої Марії, а у 1846 році — Коледж Лікарів та Хірургів.

Філадельфійський період життя

У 1852 році Ле Конт переїжджає до Філадельфії, де працює у державному казначействі США. З початком Громадянської війни у США (1861–1865) іде добровольцем у війська, де був прикомандирований до військового шпиталю у Каліфорнії. На фронті одержує звання лейтенанта-полковника (український еквівалент — підполковник). Після війни повертається до Філадельфії на казначейську роботу. У 1878 році обіймає посаду заступника директора Державного казначейства США у Філадельфії, яку займає до смерті у 1883 році.
Засновник Американського Ентомологічного Товариства. Дійсний член Національної Академії Наук США. У 1873 році стає президентом Американської Асоціації Передових Наук (англ. American Association for the Advancement of Science), у 1880 році стає віце-президентом Американського Філософського Товариства (англ. American Philosophical Society).

Експедиції

Першу свою експедицію здійснює у 1844 році в район Великих Озер разом зі своїм двоюрідним братом Джосефом Ле Контом, під час навчання у коледжі. Їхній маршрут пролягав через Ніагарський водоспад, Детройт, Чикаго, Мічиган, Вісконсин, Айову, річку Огайо та Піцбург, аж до повернення в Нью-Йорк. За результатами експедиції, у тому ж році, він публікує свої перші три статті про жуків.
У 1849 вирушає в експедицію з Каліфорнії до Панами, де проводить збори комах. Подорожує Європою, Єгиптом й Алжиром. Два роки проводить дослідження у басейні річки Колорадо. Їде в Гондурас на будівництво інтерокеанської залізниці, пізніше в Колорадо та Нью Мексико на будівництво Канзаської тихоокеанської залізниці.

Найважливіші наукові публікації

  • Каталог жуків США (1853) (англ. Catalogue of the Coleoptera of the United States);
  • Систематика жуків Північної Америки (1861, 1873) (англ. Classification of the Coleoptera of North America);
  • Нові види північноамериканських жуків (1866, 1873) (англ. New Species of North American Coleoptera);
  • Систематика жуків Північної Америки. Частина ІІ (1883) (англ. Classification of the Coleoptera of North America. Part II).
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.