Джордж Френсіс Хоц

Джордж Френсіс Гоц молодший (англ. George Francis Hotz Jr.; також відомий під псевдонімами geohot чи mil; 2 жовтня 1989, Глен-Рок) американський хакер, який став відомим завдяки зняттю блокування з смартфона iPhone, що дозволило використовувати його з іншими операторами стільникового зв'язку, крім AT&T. Крім того, знаменитий взломом Sony PlayStation 3 і наступним після цього судовим позовом з боку компанії Sony.

Джордж Френсіс Хоц
Народився 2 жовтня 1989(1989-10-02) (32 роки)
Глен-Рок, Берген, Нью-Джерсі, США
Країна  США
Місце проживання Глен-Рок
Діяльність блогер, програміст, інформатик, фотограф
Відомий завдяки autonomous drivingd
Alma mater Bergen County Academiesd, Університет Карнегі-Меллон і Рочестерський університет
Заклад Facebook
Сайт geohot.com

Біографія

Гоц виріс в місті Глен-Рок в сім'ї Мері Мінічелло і Джорджа Гоца[1].

Взлом iPhone

Влітку 2007 року Apple випустила iPhone разом з прив'язкою до оператора стільникового зв'язку AT&T. Джордж Гоц в цей час був абонентом T-Mobile, тому прийняв рішення взламати телефон.

Гоц скористався викруткою Phillips, щоб відкрутити два гвинти на задній панелі телефону. Після цього, за допомогою гітарного медіатора підчепив кришку корпусу і зняв її. Джордж припаяв до процесора передачі даних провід для забезпечення напруги і скремблював його код. На своєму комп'ютері він написав програму, яка дозволила його iPhone працювати в мережі будь-якого бездротового оператора.

Незабаром Гоц продав свій розблокований iPhone генеральному директору Certicell, отримавши натомість автомобіль Nissan 350Z 2007 року випуску і три нові телефони[2].

Взлом Sony PlayStation 3

У квітні 2010 року з'явилася інформація про взлом ігрової консолі PlayStation 3. Джордж Гоц розголошувати метод злому не став, щоб Sony не знайшла вразливе місце і не ліквідувала бекдор. Вже влітку 2010 року з'явилася спеціальна флеш-карта, яка, ламала систему Playstation 3. Дана USB-флешка дозволяла переписувати в пам'ять консолі перезавантаженні дані з носія. З її допомогою можна було встановлювати PKG файли без спеціального цифрового підпису Sony. Фахівці Sony усунули таку вразливість.

В кінці 2010 року команда хакерів fail0verflow показала, як за допомогою простих операцій змусити консоль видавати секретні ключі для підпису додатків. У самому початку 2011 року команда виклала свої інструменти в Інтернет, а вже через кілька годин Гоц за допомогою них отримав головний ключ, що надає майже повний контроль над консоллю. Компанія Sony звинуватила Гоца в комп'ютерних злочинах і в порушенні закону про авторське право[2].

Розробка безпілотного автомобіля

У жовтні 2015 Джордж Гоц в своєму гаражі приступив до самостійної розробки системи автопілота на базі автомобіля Acura ILX, процесорної плати Intel NUC, двох GPS-модулів, лазерного радара і шести камер від смартфонів. Загальна ціна за вказане обладнання склала близько $1000[3]. За словами Гоца перевагою написаної ним програми автопілота з двох тисяч рядків коду стало самонавчання, що дозволяє системі освоювати навички водіння на основі практичного водійського досвіду на відміну від інших аналогів, що містять значно більший за розміром код і описують численні дорожні ситуації зумовленими алгоритмами. Перший створений автомобіль під керуванням розробленої Гоцом системи автопілота пройшов кілька успішних випробувань в 2016 році[4].

Кар'єра

Незважаючи на те, що він отримував суттєвий прибуток від пожертвувань[5], Гоц також працював на Facebook і Google.

27 червня 2011 року незалежний репортер ZDNet Еміл Проталінські повідомив, що, за словами представника Facebook, компанія найняла Гоца на ще невизначену посаду[6]. Однак, згідно з статтею CNET, він фактично був задіяний до роботи компанії з травня, що було підтверджено Facebook[7]. У січні 2012 року повідомлялось, що Гоц вже не працює на Facebook[5].

16 липня 2014 року компанія Google залучила Гоца до роботи у своїй команді аудиту програмного забезпечення з назвою Project Zero, яка «сподівається знайти нульову вразливість перед тим, як це зробить АНБ»[8]. Гоц працював в Project Zero протягом 5 місяців, де він розробив Qira — програму з відкритим кодом для динамічного аналізу прикладних файлів.

У січні 2015 року Vicarious.com найняв Гоца для розробки алгоритмів AI, де він працював 7 місяців.

Інші види діяльності та визнання

Гоц був фіналістом конкурсу ISEF в місті Портленд, штат Орегон, з його проєктом «Картографічний робот». Гоц був фіналістом конкурсу ISEF 2005 з його проєктом «Googler»[9]. Постійно працюючи з роботами, Гоц змагався у дуже успішній команді бойових ударів Titanium Knights у своїй школі.

Гоц брав участь у Міжнародному науково-технічному ярмарку Intel 2007 року, науковому конкурсі для учнів середніх шкіл, де його 3D-проєкт з зображенням під назвою «Я хочу Холодека» отримав нагороди та премії в декількох категоріях, включаючи стипендію у розмірі 20 000 доларів США[10]. Він вирушив до Швеції, щоб розповісти про проєкт на Стокгольмському міжнародному молодіжному семінарі[11].

Хоц отримав значну увагу в ЗМІ, включаючи інтерв'ю на Today Show, Fox, CNN, NBC, CBS, G4, ABC, CNBC та статті в декількох журналах, газетах та вебсайтах, у тому числі Forbes,[12] та BBC[13].

Примітки

  1. IHACKED YOU!. New York Post (амер.). 25 серпня 2007. Процитовано 10 квітня 2018.
  2. GeoHot vs Sony: Один против корпорации - «Хакер». «Хакер» (ru-RU). 18 серпня 2011. Процитовано 10 квітня 2018.
  3. Человек, который хакнул iPhone производит системы автономного вождения - Поиск Авто. poisk-auto.com. Процитовано 10 квітня 2018.
  4. Первый взломщик iPhone утверждает, что создал лучшую систему беспилотного автомобиля | Gadgets News. Gadgets News (ru-RU). 17 грудня 2015. Процитовано 10 квітня 2018.
  5. Kushner, David (30 квітня 2012). Machine Politics. The New Yorker (англ.). ISSN 0028-792X. Процитовано 10 квітня 2018.
  6. Protalinski, Emil. Geohot reportedly now works for Facebook (update: Facebook confirms) | ZDNet. ZDNet (англ.). Процитовано 10 квітня 2018.
  7. Geohot now a Facebook employee | The Digital Home — CNET News. 20 жовтня 2011. Процитовано 10 квітня 2018.
  8. Google “Project Zero” hopes to find zero-day vulnerabilities before the NSA. Ars Technica (en-us). Процитовано 10 квітня 2018.
  9. Photos -- Intel Science and Engineering Fair 2005. www.intel.com. Процитовано 10 квітня 2018.
  10. Wayback Machine. 4 листопада 2010. Процитовано 10 квітня 2018.
  11. Participants / SIYSS / Verksamhet / Förbundet Unga Forskare - Förbundet Unga Forskare. 23 квітня 2008. Процитовано 10 квітня 2018.
  12. Schoenberger, Chana R. Junior R&D. Forbes (англ.). Процитовано 10 квітня 2018.
  13. PS3 'hacked' by iPhone cracker (en-GB). 2010. Процитовано 10 квітня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.