Димитр Добрев

Димитр Димитров Добрев (болг. Димитър Димитров Добрев; 14 квітня 1931, село Єзерець, Добрицька область 1 квітня 2019) болгарський борець греко-римського стилю, чемпіон та срібний призер Олімпійських ігор. Перший борець, що приніс Болгарії олімпійське золото з греко-риської боротьби.

Димитр Добрев
Димитр Димитров Добрев
Загальна інформація
Національність болгарин
Громадянство  Болгарія
Місце проживання Софія
Народження 14 квітня 1931(1931-04-14) (90 років)
село Єзерець, Третє Болгарське царство (нині Добрицька область, Болгарія)
Смерть 1 квітня 2019(2019-04-01)[1] (87 років)
Зріст 175 см
Вага 79 кг
Спорт
Країна  Болгарія
Вид спорту боротьба
Дисципліна греко-римська боротьба
Клуб «Академік» Софія
Нац. збірна  Болгарія
Участь і здобутки
Тренує збірна Болгарії з греко-римської боротьби
 Димитр Добрев у Вікісховищі
Нагороди
Спортивні медалі
Представник  Болгарія
Олімпійські ігри
Срібло Мельбурн 1956 греко-римська боротьба, до 79 кг
Золото Рим 1960 греко-римська боротьба, до 79 кг

Життєпис

Спочатку Димитр почав займатися гімнастикою. Після 4 років занять цим видом спорту в 1950 році він поступив до Вищого інституту фізкультури. І вже будучи студентом, починає займатися боротьбою. Успіхи не запізнюються. У тому ж році він виграє чемпіонат Болгарії. Незважаючи на чемпіонство, його не беруть на міжнародний турнір до Польщі. Через це він вирішує покинути тренування з боротьби та переходить до важкої атлетики. Він почав тренуватися з усією силою, і через шість місяців зміг досягти серйозного прогресу. На чемпіонаті Європи з важкої атлетики серед студентів в Будапешті він стає третім і лише трохи не вистачає йому до золотої медалі. Федерація боротьби Болгарії, відчуваючи свою помилку, поспішає виправити її, запрошуючи Добрева повернутись до занять боротьбрю і Димитр погоджується. Виступав за борцівський клуб «Академік» Софія.

На літніх Олімпійських іграх 1956 року в Мельбурні Димитр здобуває три перемоги, причому одна з них — над шведом Руне Янссоном стала однією з найкрасивіших на цьому турнірі. Але єдина поразка роздільним рішенням суддів з рахунком 2-3 від одного з найкращих борців у середній вазі, грузина Гіві Картозії, що представляв Радянський Союз позбавляє його золотої медалі, залишаючи лише срібну.

На VI Всесвітньому фестивалі молоді і студентів 1957 року в Москві він стає переможцем як у змаганнях з греко-римської, так і з вільної боротьби.

Олімпійським чемпіоном йому вдалося стати на наступній Олімпіаді 1960 року в Римі. Там він одержав шість перемог у шести сутичках. За свій олімпійський титул Добрев отримує премію, яка в 1960 році склала 320 левів.

Незважаючи на очевидні успіхи на Олімпійських іграх, Димитр Добрев так і не зміг піднятися на п'єдестал чемпіонату світу. Найреальнішим шансом йому не дали скористатися у 1961 році після його олімпійського тріумфу. Разом з рештою національної збірної команди з боротьби Добрев прибув в аеропорт, де йому потрібно було сісти на літак до Японії, де в Йокогамі мала відбутися світова першість. Проте керівники болгарської групи не прибувають до аеропорту. Пілот літака чекає півгодини і відправляється без болгарських спортсменів. Згодом з'ясовується, що один з членів Політбюро ЦК Комуністичної партії Болгарії посварився з ыншим, хто з них повезе команду до Японії, і поки вони сперечалися літак полетів без них і без команди.

Після закінчення своєї кар'єри спортсмена Добрев стає тренером. Він тренував збірну Болгарії х греко-римської боротьби з 1963 по 1966 рік. Під його керівництвом болгарська збірна піднімається на друге місце в командному заліку в боротьбі на Олімпійських іграх в Токіо в 1964 році. На чемпіонаті світу 1966 року болгарські спортсмени знову стали другими в командій першості. Незважаючи на хороші результати, Добрев вирішив відмовитися від тренерської роботи. За короткий час, протягом якого він очолював національну команду, під його керівництвом виросли молоді таланти болгарської боротьби Боян Радев, Петар Крумов та багато інших.

У 1989 році Димитр Добрев та інші 11 болгарських тренерів були відряджені до Іраку. Це було зумовлене бажанням Саддама Хуссейна здивувати світ, вигравши 4-5 золотих медалей на майбутніх Олімпійських іграх. Його надії спрямовані, головним чином, на боротьбу, за яку він призначив особисто відповідати свого сина. Проте болгари змушені були виїхати з країни перед операцією «Буря в пустелі», про яку вони були попередньо повідомлені Болгарією. У 1991—1992 роках Добрев знову став тренером болгарської збірної. Це була його остання робота як наставника.

Визнання

Визнаний спортсменом Болгарії 1960 року.

На честь олімпійського чемпіона у рідному селищі Єзерець є спортивний клуб, що названий його ім'ям.

Спортивні результати на міжнародних змаганнях

Виступи на Олімпіадах

ЗмаганняЗбірнаВагова категоріяМісце
Літні Олімпійські ігри 1956 Болгаріягреко-римська боротьба, до 79 кг Срібло
Літні Олімпійські ігри 1960 Болгаріягреко-римська боротьба, до 79 кг Золото

Виступи на Чемпіонатах світу

ЗмаганняЗбірнаВагова категоріяМісце
Чемпіонат світу з боротьби 1955 Болгаріягреко-римська боротьба, до 79 кг5
Чемпіонат світу з боротьби 1958 Болгаріягреко-римська боротьба, до 79 кг4
Чемпіонат світу з боротьби 1962 Болгаріягреко-римська боротьба, до 78 кг4
Чемпіонат світу з боротьби 1963 Болгаріягреко-римська боротьба, до 78 кг6

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.