Динамометрія

Динамометрія (рос. динамометрия; англ. dynamometry; нім. Dynamometrie f) – вимірювання величини сили за допомогою динамометра. Операція записування динамограми.

Динамограма

Динамограма являє собою графік зміни навантаження.

Приклади

ДИНАМОГРАМА У НАФТОВИДОБУВАННІ – графік зміни навантаження в точці підвісу штанг насосних (на гирловий шток) у залежності від їх переміщення при штангово-насосній експлуатації нафтових свердловин. Теоретична динамограма нормальної роботи насоса має форму паралелограма. За відхиленням фактичної (практичної) динамограми від теоретичної виявляють дефекти в роботі глибинного насосного устаткування (попадання газу в насос, витікання в нагнітальному або у всмоктувальному клапані, заклинювання плунжера насоса в циліндрі і інш.), визначають вагу рідини, штанг, силу тертя, пружну деформацію штанг і насосно-компресорних труб. Реєструється динамограма переносним динамографом чи дистанційною телединамометричною системою диспетчерського контролю (телединамограма).

Динамометрування

Динамометрування включає інтерпретацію за динамограмою причин, що викликали зниження чи припинення подавання насоса, призначення необхідного виду ремонту, а також перевірку якості його проведення. Проводиться за встановленим графіком і у випадках порушення режиму роботи свердловини. Знаходить застосування дистанційне динамометрування з передачею показів давачів на диспетчерський пункт.

Див. також

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.