Долорес Австрійська

Долорес Австрійська (нім. Dolores von Österreich, також Долорес Габсбург-Лотаринзька, нім. Dolores von Habsburg-Lothringen та Долорес Австро-Тосканська, нім. Dolores von Österreich-Toskana; 5 травня 1891 10 жовтня 1974) — ерцгерцогиня Австрійська з династії Габсбургів, принцеса Богемії, Угорщини та Тоскани, донька ерцгерцога Австрійського Леопольда Сальватора та іспанської інфанти Бланки де Бурбон.

Долорес Австрійська
нім. Dolores von Österreich
Ерцгерцогиня Долорес, фото на поштовій листівці, робота Германна Клеменса Козела, близько 1915 року
Ім'я при народженні Марія де Лос Долорес Беатрікс Кароліна Бланка Леопольдіна Маргарита Анна Йозефа Пія Рафаела Мікаела Сікста Станіслава Ієроніма Грегорія Георгія Сесілія Карміно Барбара
Псевдо Долорес Габсбург-Лотаринзька,
Долорес Австро-Тосканська
Народилася 5 травня 1891(1891-05-05)
Лемберг, Австро-Угорська імперія
Померла 10 жовтня 1974(1974-10-10) (83 роки)
В'яреджо, Італія
Діяльність аристократка
Титул ерцгерцогиня Австрійська
Конфесія католицтво
Рід Габсбурги
Батько Леопольд Сальватор Австрійський
Мати Бланка Іспанська
Брати, сестри Archduke Anton of Austria, Prince of Tuscanyd, Archduke Franz Josef of Austriad, Archduke Leopold of Austria, Prince of Tuscanyd, Іммакулата Австрійська, Маргарита Австрійська, Archduke Rainer of Austriad, Maria Antonia of Austriad, Archduchess Assunta of Austriad і Archduke Karl Pius of Austria, Prince of Tuscanyd
У шлюбі з не було
Діти не було
Нагороди

Біографія

Долорес народилась 5 травня 1891 року у Лемберзі, ставши первістком у родині ерцгерцога Австрійського Леопольда Сальватора та його дружини Бланки Іспанської, з'явившись на світ за півтора року після їхнього весілля. Батько, вояка австрійської армії, в той час командував полком піхоти у східній частині імперії.

У вересні 1894 сім'я перебралася до Загребу, де Леопольд Сальватор отримав під своє командування нову військову частину. На початку XX століття сімейство оселилося у Відні, де вело розкішне життя, оскільки мало значні статки. Резиденцією сімейства став палац Тоскана у Відні. Літню пору року зазвичай проводили на віллі, яка належала матері, у В'яреджо в італійській Тоскані.

Долорес у колі родини, 1915

Протягом наступних вісімнадцяти років у родині народилося ще дев'ятеро дітей: сестри Іммакулата, Маргарита, Марія Антонія та Ассунта й брати Райнер, Леопольд, Антон, Франц Йозеф та Карл Пій.

Долорес до того часу вже досягла шлюбного віку, але заміж так і не вийшла, оскільки з дитинства була кульгавою. Проте дівчина отримала прекрасну освіту разом із двома меншими сестрами. Вона володіла німецькою, французькою, італійською, угорською та іспанською мовами. Гарно малювала.

Під час Першої світової війни їхній батько заробив чимало грошей, будучи поставником на фронт сушених овочів. Однак, із розвалом імперії у 1918 та встановленням республіки, всі Габсбурги попали під конфіскацію майна.

Після цього із батьками та сестрами Долорес переїхала до Іспанії. З продажу коштовностей матері їм вдалося купити невеликий будиночок у Барселоні. Жили там небагато. Доньки проживали в одній кімнаті з матір'ю. Після десяти років, із погіршенням політичної ситуації, вони були змушені повернутися до Австрії, Леопольд Сальватор до цього часу вже пішов з життя. У Відні жінки орендували три кімнати у своєму колишньому палаці Тоскана. Після аншлюсу — виїхали до Тоскани. Ассунта невдовзі вийшла заміж. Інші сестри також вже були пошлюблені.

Під час Другої Світової Долорес із матір'ю знову жили в Барселоні. Після завершення військових дій повернулися до В'яреджо. У жовтні 1949 року Бланки не стало.

Наступного року до Долорес в Італії приєдналася сестра Іммакулата, чоловік якої помер навесні 1950-го. Наприкінці 1960-х до них долучилася і Маргарита. Сестри продовжували жити на віллі як приватні особи.

Долорес пішла з життя 10 жовтня 1974 року. Її поховали у каплиці Сан-Карло у В'яреджо.[1]

Генеалогія

Леопольд II
 
Марія Антонія Бурбон-Сицилійська
 
Фердинанд II
 
Марія Тереза Австрійська
 
Хуан де Бурбон
 
Марія Беатріса Австрійська
 
Карло III
 
Марія-Луїза Французька
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Карл Сальватор Австрійський
 
 
 
 
 
Марія Іммакулата Бурбон-Сицилійська
 
 
 
 
 
Карлос Молодший
 
 
 
 
 
Маргарита Бурбон-Пармська
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Леопольд Сальватор Австрійський
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Бланка Іспанська
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Долорес
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Примітки

  1. В'яреджо (англ.)

Література

  • Harding, Bertita. Lost Waltz: A Story of Exile. Bobbs-Merrill, 1944.
  • McIntosh, David. The Unknown Habsburgs. Rosvall Royal Books, 2000, ISBN 91-973978-0-6

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.