Доменіко Фетті

Доменіко Фетті (італ. Domenico Fetti, прізвисько Mantuano, близько 1589, Рим 1623, Венеція) — італійський художник доби бароко, представник Римської школи живопису.

Доменіко Фетті
Domenico Fetti

При народженні Доменіко Фетті
Народження 1589(1589)
Рим
Смерть 1623(1623)
  Венеція
Національність італієць
Країна Італія
Діяльність художник
Напрямок бароко
Покровитель Фердинанд І Гонзага
Вплив Караваджо , Веронезе
Твори алегорії, портрети, релігійні образи
Брати, сестри   Lucrina Fettid

 Доменіко Фетті у Вікісховищі

Біографія коротко

Син маловідомого римського художника П'єтро Фетті. Первісне художнє навчання отримав в майстерні Лодовіко Чіголі. Працював поряд з учнем Чіголі — Андреа Коммоді у 1604—1613 рр. Серед майстрів Риму Фетті відокремив твори сміливого і скандального Караваджо, від якого запозичив бічне освітлення і потяг до колористичних пошуків.

Перебрався в місто Мантую до двору князя Фердинанда І Гонзага, де працював у 1613 — 1622 роках. Деякий час в Мантуї працював відомий худлжник з Фландрії — Пітер Пауль Рубенс. В палаці мантуанських володарів зберігались твори Рубенса, що мали вплив на молодого Доменіко. Колорит картин Фетті покращився, але не мав різких тіней і надто яскравих відтінків. Схильний до спостережень Фетті малював релігійні картини, портрети.

У 1622 році перебрався в відомий художній центр Північної Італії — Венецію. Картини Фетті, виконані в Венеції, мають невеликі ознаки Венеціанської школи, особливо Веронезе. Але вони досить самостійні за сюжетами. Невідомо, як би розвинувся талант художника далі, бо у віці 33 роки він помер.

Картини Фетті мав в своїй колекції кардинал Мазаріні. Їх купував відомий колекціонер в Парижі П'єр Кроза.

Галерея

Джерела

  • Всеволожская С. Н. и др."Итальянская живопись 13-18 векрв в собрании Эрмитажа", Л,1964 (рос)
  • Э. К. Липгарт. Императорский Эрмитаж, Приобретения и перевески."Старые годы", 1910, январь, с.13. (рос)
  • F.J.Vather. Venetian painting.London 1937 h.432.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.