Доротеенштадт (район Берліна)

Доротеенштадт ( нім. Dorotheenstadt) — історичний квартал в центрі Берліна, відноситься до адміністративного району Мітте. Тут розташовані Бранденбурзькі ворота, Паризька площа і бульвар Унтер-ден-Лінден .

Доротеенштадт
Загальна інформація
52°31′06″ пн. ш. 13°23′17″ сх. д.
Країна  Німецький рейх
Місцезнаходження
  • Мітте
  • Транспорт
    Зовнішні посилання:
    У проєкті OpenStreetMap
    Карта
     Доротеенштадт у Вікісховищі
    Бульвар Унтер-ден-Лінден в Доротеенштадт. Праворуч видно купол Міського палацу. 1885 рік

    Межі Доротеенштадт утворюють Великий Тіргартен на заході, річка Шпрее - на півночі, канал Купферграбен - на північному сході, вулиці Хінтер-дем-Гісхаус ( нім. Hinter dem Gießhaus і Обервальштрассе ( нім. Oberwallstraße на сході і Беренштрассе ( нім. Behrenstraße - на півдні.

    У 1670 році Великий курфюрст Фрідріх Вільгельм I подарував своїй другій дружині Доротеї Софії Шлезвіг-Гольштейн-Зондербург-Глюксбургской садибу Тіргартен в Кельні, розташовану між берлінською фортечною стіною і Великим Тиргартеном . Відповідно до плану забудови кварталу вулиці в новому місті прокладалися строго перпендикулярно один одному. У 1674 році нове поселення отримало міські привілеї і в 1681 році на честь курфюрстіни Доротеї отримало назву Доротеенштадт.

    У 1710 році Доротеенштадт разом з іншими самостійними містами Берлін, Кельн, Фрідріхсвердер і Фрідріхштадт був об'єднаний в «головну королівську резиденцію» Берлін.

    З будівництвом в Берліні міської залізниці поряд з аристократичним Унтер-ден-Лінден до 1880 році іншим жвавим місцем в Доротеенштадт стає вокзал Фрідріхштрассе. Чисельність населення Доротеенштадт становила на 1867 рік 20 144 особи, а в 1910 році - 11 558.

    У 1920 році в ході формування Великого Берліна Доротеенштадт увійшов до складу нового міського округу Мітте. За часів НДР в Доротеенштадт були відновлені багато історичних будівель, зруйновані під час Другої світової війни, зокрема: будівля Берлінського університету імені Гумбольдта, Державної опери та Старої бібліотеки . Після об'єднання Німеччини почалася забудова території навколо Паризької площі .

    Пам'ятки Доротеенштадта

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.