Дронго волохатий

Поширення

Вид поширений на сході Індонезії, в Новій Гвінеї, Соломонових островах, на півночі та сході Австралії. Мешкає у тропічних вологих лісах, галерейних лісах, мусонних лісах, мангрових лісах, плантаціях, міських та заміських парках.

Опис

Птах завдовжки 26—32 см, вагою 76—88 г. Це птах з міцною і стрункою зовнішністю, великою округлою головою, конусоподібним і міцним дзьобом, короткими ногами, довгими крилами і довгим хвостом зі збільшеним і злегка роздвоєним кінцем, кінчики якого трохи вивернуті назовні. Оперення глянцево-чорне з фіолетовим відтінком. Пір'я на грудях, шиї та хвості має блакитні кінчики. Дзьоб і ноги чорнуватого кольору, очі малиново-червоні.

Спосіб життя

Трапляється парами або поодинці. Харчується комахами, їх личинками та іншими безхребетними, які знаходяться на землі, в польоті або серед гілок та листя дерев та кущів. Також поїдає дрібних хребетних, зерно, ягоди, нектар. Моногамний птах. Сезон розмноження залишається невідомим для багатьох острівних популяцій; австралійські птахи розмножуються з вересня до початку травня. Чашоподібне гніздо будує серед гілок дерев. У гнізді 2—5 яєць, повністю білих або рожевих, з наявністю рідкісних темно-коричнево-іржавих плям. Яйця інкубуються обидвома батьками близько двадцяти днів.

Підвиди

Виділяють 11 підвидів:

Примітки

  1. BirdLife International (2017). Dicrurus bracteatus: інформація на сайті МСОП(версія 2020.2) (англ.) 13 жовтня 2020
  2. Sclater, P.L. (1893). List of the dates of delivery of the sheets of the 'Proceedings' of the Zoological Society of London, from the commencement in 1830 to 1859 inclusive. Proceedings of the Zoological Society of London: 436-440 [438].
  3. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.