Дубовицька Регіна Ігорівна
Дубовицька Регіна Ігорівна (рос. Дубовицкая Регина Игоревна; нар. 30 грудня 1943 року [1]) — радянська і російська телеведуча, з жовтня 1987 року ведуча і керівник програми «Аншлаг», журналіст, редактор, сценарист [2].
Дубовицька Регіна Ігорівна | |
---|---|
рос. Регина Игоревна Дубовицкая | |
Ім'я при народженні | рос. Регина Игоревна Дубовицкая |
Народилася |
30 грудня 1943 (78 років) Шадринськ, Курганська область, РРФСР, СРСР |
Країна |
СРСР Росія |
Діяльність | телеведуча, журналістка, ведуча, редакторка, радіоведуча, сценаристка |
Alma mater | Pyatigorsk State Universityd |
Знання мов | російська і вірменська |
Magnum opus | Аншлаг (телепередача) |
|
Біографія
Народилася 30 грудня 1943 року в родині філолога Ігоря Олександровича Дубовицького (1914-2002) і біолога Ніни Жамкочян.
Незабаром після народження доньки сім'я Дубовицьких переїхала до Кишинева. Після закінчення Регіною початкової школи сім'я перебралася в Кострому.
З дев'ятого класу Регіна вирішила стати журналістом, на журфак брали тільки з дворічним стажем за фахом. [3]
Поступила заочно[3] в П'ятигорський інститут іноземних мов за спеціальністю вчитель «німецької мови», через кілька років сім'я переїхала в П'ятигорськ, через те що у батька були проблеми зі здоров'ям. [4] . У студентські роки 6 днів проходила практику в школі, викладач поставив їй п'ятірку, тільки щоб вона більше в цю школу не приходила. [5]
На 4 курсі вона вийшла заміж, захистила диплом на відмінно і переїхала до чоловіка до Підмосков'я, в селище Менделєєве.[3]
В кінці 1960-х років поступила на посаду молодшого редактора по листам до відділу сатири і гумору передачі «Доброго ранку!» на Всесоюзному радіо.[3]
За роки роботи на радіо Регіна познайомилася з багатьма гумористами, які брали участь в цій передачі, які потім стали брати участь і в програмі «Аншлаг». В кінці 1980-х, коли в ЗМІ було оголошено про «гласність», на радіо ще працювали цензори «старого гарту», які не пропускали багато в ефір. Тоді Дубовицька вирішила піти з радіо і перейти на телебачення.
У 1987 році вона створює на телебаченні передачу «Аншлаг», завданням якої було розповісти про стан естради розмовного жанру і про місце естради в житті радянської людини.
У 2000-і роки програма почала втрачати популярність у зв'язку з щорічно зростаючою конкуренцією. З'являються все нові формати і особи, а «Аншлаг» останнім часом перестав розвиватися і став об'єктом для критики. Передача почали критикувати в пресі за низкопробність і вульгарність.
5 травня 2007 року Дубовицька відпочивала з Оленою Воробей в Чорногорії, і під час однієї з поїздок країною вони потрапили в автомобільну аварію. Таксист не впорався з керуванням. Олена Воробей отримала струс мозку, а Регіна Дубовицька опинилася в реанімації з переломом правого стегна. Вже восени того ж року вона приступила до зйомок нових випусків «Аншлагу».
Більше 20 років Дубовицька живе з чоловіком Юрієм Айвазяном в будинку в селищі Менделєєве міського округу Солнєчногорськ Московської області .
Телебачення
Участь в передачах:
Родина
- Батько - Ігор Олександрович Дубовицький (1914 - 4 січня 2002) [6] [7], кандидат філологічних наук, професор. Був першим завідувачем в 1940 - 1942 роках кафедрою російської мови і літератури Шадринського державного учительського інституту, викладачем літератури (1943 - 1949) створеного в 1943 році на базі учительського інституту Шадринського державного педагогічного інституту [8] [9]. Був також заступником директора Кишинівського педінституту, завідувачам кафедр російської мови і літератури Тираспольського, Костромського, П'ятигорського, Елістінского педінститутів, проректором педінституту в м Орджонікідзе. З 1972 по 1974 рр. був завідувачем кафедри літератури в МГПИ імені Леніна. Автор підручників «Російська література» для 8, 9, 10-х класів молдавської середньої школи. У нього батько - поляк, мати єврейка [10].
- Мати - Ніна Жамкочян, біолог, працювала вчителем у школі. Її батьки з абхазьких вірмен.
- Чоловік - Юрій Мкртічевіч Айвазян (рід. 6 червня 1937), фізик, доктор фізико-математичних наук, професор. Основоположник фізичного напрямки в області магнетизму.
- Донька - Ілона Юріївна Айвазян (нар. 28 серпня 1966), прикладний математик, закінчила енергетичний інститут, працює на телебаченні.
- Онука - Регіна Ігорівна Лукашина (нар. 8 листопада 1998) [11] [12], студентка 4-го курсу Першого МГМУ ім. І. М. Сеченова.
Регіна колекціонує посуд та пляшки. [13]
Примітки
- Секрет на миллион, дочку родила в 22 года в 1966 году
- Регина Дубовицкая: Я видела Евдокимова с пулей в спине!
- Регина Дубовицкая: «Я благодарна своим артистам — они меня спасли» — tele.ru
- Лица Зауралья. ДУБОВИЦКАЯ Регина Игоревна. Архів оригіналу за 27 березня 2019. Процитовано 20 листопада 2019.
- Регина Дубовицкая: Учительницы Из Меня Не Вышло - Газета Труд
- Мурманский арктический государственный университет — МАГУ
- "Аншлаг" в рюшечках | Архив | Аргументы и Факты
- Филологический факультет Шадринского государственного педагогического института
- Пушкарёв Н. Г. Образование Шадринского государственного учительского института. Деятельность ШГУИ в 1939—1943 гг.
- «Во мне три крови». Настоящая национальность Регины Дубовицкой - бессменной ведущей «Аншлага».[недоступне посилання з Май 2020]
- Регина Дубовицкая: "Гы-гы-гы", неужели я правда так смеюсь?!
- Еженедельная газета «Городской дилижанс». Мария МОЛОДЦОВА. Регина ДУБОВИЦКАЯ: Я ВСЕГДА ДЕЛАЮ ТОЛЬКО ТО, ЧТО ХОЧУ. Архів оригіналу за 25 жовтня 2016. Процитовано 24 жовтня 2016.
- Регина Дубовицкая: цветы люблю кривенькие, а посуду - всю
Література
- Ведін Т. Словник особистих імен . - М .: АСТ, 2000. - 601 с.
- Хто є хто на Російському телебаченні: щорічний інформаційно-біографічний довідник . - М., 2001. - Вип. 3.
- Раззаков Ф. Загибель радянського ТБ. Таємниці телебачення: Від Сталіна до Горбачова, 1930-1991 . - М .: Ексмо, 2009. - Кн. 1. - 524 с.
- Раззаков Ф. Зірки телебачення. - М.: Ексмо, 2000. - 430 с.
Посилання
- Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Дубовицька Регіна Ігорівна
- Регина Дубовицкая мечтает о пластической операции // Аргументы и Факты
- В гостях у Регины Дубовицкой
- Регина Дубовицкая о программе «Аншлаг»: «Те, кто нас критикует, слишком далеки от народа» // Ньюс.ру