Ебба Браге

Ебба Магнусдоттер Браге (швед. Ebba Magnusdotter Brahe, 16 березня 1596, Лер'єхольм 5 січня 1674, Стокгольм) шведська придворна дама з роду Браге .

Ебба Браге
Народилася 16 березня 1596(1596-03-16)[1][2]
Вестерйотланд, лен Вестра Йоталанд, Швеція
Померла 5 січня 1674(1674-01-05)[1][2] (77 років)
Стокгольм, Швеція
Країна  Швеція
Діяльність фрейліна
Батько Magnus Brahed[3]
Мати Grevinna Brita Stenintytär Lewenhauptd[3]
У шлюбі з Якоб Понтуссон Делаґарді[4]
Діти Магнус Габріель Делагарді[5], Аксель Юліус Делагарді[5], Jacob Casimir De la Gardied, Maria Sofia De la Gardied, Pontus Fredrik De la Gardied[5], Ebba Margareta, Grevinna De la Gardied[3] і Christina Catharina De la Gardied[3]

Біографія

Ебба була дочкою королівського дротса, графа Магнуса Браге. В 1611 році, після смерті своєї матері, вона стає фрейліною вдови, шведської королеви Кристини. Володіючи винятковою красою, Ебба Браге підкорила серце юного короля Швеції Густава II Адольфа. Останній був настільки закоханий у дівчину, що у своєму листі від 1613 року просив її про зустріч зі старим графом Браге, у якого збирався просити згоду на шлюб з його дочкою. Проте королева-мати виступила рішуче проти цього зв'язку.

Не зумівши подолати її вплив на Густава II Адольфа, Ебба в 1618 році виходить заміж за королівського маршала, відомого полководця Якоба Делагарді. У цьому шлюбі вона народила 14 дітей. Серед них найбільш відомий Магнус Габріель Делагарді (1622—1686), канцлер і фаворит королеви Кристини (згідно з поширеним ще в XVIII столітті чуток, він був сином Ебби і короля Густава II Адольфа).

Густава II та Ебба Браге

Якоб Делагарді помер у 1652 році. Після цього Ебба бере управління сімейним господарством в свої руки і багаторазово примножує свій статок. Вона купує кілька маєтків, в 1667 році судиться з Юханом Оксеншерна, сином всемогутнього канцлера Швеції Акселя Оксеншерна. Після того, як на одному з її земельних володінь були відкриті великі родовища залізної руди, Ебба Браге досить успішно займалася видобутком руди і металургією і ще більше збільшила свій капітал.

Примітки

Література

  • Ragnar Sjöberg Drottning Christina och hennes samtid (Queen Christina and her contemporarys) Lars Hökerbergs förlag, Stockholm 1925 sid. 101—102

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.