Еготело

Еготело[1] (Aegotheles) — рід дрімлюгоподібних птахів, єдиний сучасний рід у родині еготелових (Aegothelidae).

?
Еготело

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Дрімлюгоподібні (Caprimulgiformes)
Родина: Еготелові (Aegothelidae)
Рід: Еготело (Aegotheles)
Vigors & Horsfield, 1827

Мапа поширення еготелових: помаранчевим - сучасний ареал, сірим - доісторичний
Види

Див. текст

Синоніми
* Euaegotheles Mathews 1918
  • Megaegotheles Scarlett 1968
Посилання
Вікісховище: Aegotheles
Віківиди: Aegotheles
EOL: 45516364
ITIS: 553770
NCBI: 48276
Fossilworks: 143820

Поширення

Частина видів є ендеміками Нової Гвінеї, один вид поширений в Австралії і Тасманії, один — на Молуккських островах і ще один — в Новій Каледонії. Живуть в лісах на висоті до 3700 метрів над рівнем моря.

Опис

Птахи завдовжки до 30 см і вагою до 100 г з круглою головою, слабо вираженими лицьовими дисками, дивляться вперед очима. Оперення в основному забарвлене в коричневий, рудий, каштановий або сіруватий кольори різноманітних відтінків зі струйчастим малюнком з брижами або смужками. Своїм зовнішнім виглядом і вертикальною посадкою нагадують сов.

Спосіб життя

Активні вночі. Вдень ​​ховаються в дуплах дерев, в ущелинах скель, над берегами річок. Харчуються комахами, яких ловлять під час коротких вильотів з низьких гілок або збирають з землі. Відкладають зазвичай три-чотири білих округлих яйця з товстою шкаралупою в гніздах, майже не викладених листям. Насиджує яйця в основному самка. Пташенята, що тільки-що вилупилися покриті білим пухом, і залишаються в гнізді близько місяця.

Види

Рід містить 11 видів:

Примітки

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Література

  • Cleere N. Owlet-nightjars Aegothelidae // Nightjars: A Guide to Nightjars and related birds. — A&C Black, 2010. — 317 с.
  • Subfamily II: Aegothelinae // Catalogue of the Birds in the British Museum. — London : British Museum (Natural History). Department of Zoology. [Birds], 1892. — Т. 16. — С. 645—652.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.