Единбурзький університет

Единбу́рзький університе́т (англ. University of Edinburgh) — найбільший вищий навчальний заклад Шотландії, один з найдавніших у країні, заснований 1583 року[11].

Единбурзький університет
Старий коледж Единбурзькго університету
55°56′50″ пн. ш. 3°11′13″ зх. д.
Тип державний
Країна  Велика Британія[1]
Розташування Единбург, ШотландіяЕдинбург
Гасло лат. Universitas Edinburgenae
Засновано 1583
Президент принцеса Анна
Ректор Пітер Маккол
Студентів 31 323 (2011-12)[2]
Кольори
                                   
Членство у
 • Коїмбрська група, Група «Рассел»[3], ORCID[4], IIIF Consortiumd[5], MyData Globald, W3C[6][6], Конфередація репозиторіїв відкритого доступуd[7], Асоціація університетів Європи[8], International GLAM Labs Communityd[9] і arXiv.org[10]
 • Складається з Tovey Professor of Musicd і Reid Professor of Musicd
  Мова викладання англійська
  Випускники Категорія:Випускники Единбурзького університету
  Штаб-квартира Единбург
  Адреса Старий Коледж, Саус-Брідж, Единбург, EH8 9YL
  Сайт www.ed.ac.uk
   Единбурзький університет у Вікісховищі

  Входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Мав важливе значення для формування міста, з багатьма будівлями в історичному Старому місті, що належать університетові. Він отримує близько 47 000 заяв щороку, це робить його третім за популярністю у Великій Британії за обсягом заявників. Вхід інтенсивно конкурентоспроможний, 12 заявок за місце в останньому циклі прийому. Це четвертий університет, який заснований в Шотландії і шостий в Сполученому Королівстві, вважається одним з найпрестижніших університетів у світі[12][13] , 5 в Європі і 17 у світі. Це єдиний шотландський університет — член Групи Рассела (20 провідних університетів Великої Британії) і Ліги європейських дослідницьких університетів.

  Відомі випускники

  Діячі мистецтв

  Наукові діячі

  Політики

  Ректори

  Примітки

  Посилання

  This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.