Екранування (військова справа)

Екранування (військова справа) також екранована броня (англ. Slat armor (armour)) — у військовій справі — засіб захисту деяких об'єктів військової техніки (танків, бронетранспортерів, бойових машин, літаків тощо) та їх екіпажів від дії протитанкових боєприпасів, переважно кумулятивних. Складається з основного броньового листа і встановленого перед ним на деякій відстані екрану, призначеного для передчасного спрацьовування боєприпасу та зменшення ефективності його дії по броні, а також для руйнування (розрізу) боєприпасу без підриву. Екран може виконуватися у вигляді тонкого металевого листа або решітки, армованої гуми або сітки. У комбінованій броні роль екрану виконує зовнішній шар.

Бронетранспортер M1126 ICV 172-ї бригадної бойової групи «Страйкер», оснащений навісною екранованою бронею, у конвої. Мосул, Ірак. 20 листопада 2005
Броньований бульдозер Caterpillar D9 оснащений екранованою бронею, що захищає від протитанкових гранат РПГ та навіть від протитанкових ракет типу «Малютка» . Армія оборони Ізраїлю.

Зміст

Вперше екранування на військовій техніці у вигляді фальшборту були використані для захисту ходової частини танків від куль і осколків снарядів на початку 30-х рр. 20 ст. Як захист від кумулятивних боєприпасів екранована броня стала застосовуватися в період 2-ї світової війни на англійських танках «Матильда» і «Черчілль» і на деяких німецьких танках Sturmgeschütz, Panzer III, Panzer IV та «Пантера», а в післявоєнний період — на англійських танках «Центуріон», «Чіфтен», німецьких танках «Леопард-1» і «Леопард-2», а також на танках радянського виробництва.

Галерея

Див. також

Джерела

  • Радянська військова енциклопедія. «ТАШКЕНТ» — ЯЧЕЙКА» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1981. — Т. 8. — С. 569. — ISBN 00101-150. (рос.)

Посилання

Література

  • Холявский Г. Л. Энциклопедия танков. — Мн.: Харвест, 1998. — 576 с. — 5000 экз. — ISBN 985-13-8603-0
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.