Еллен Рене Стофан

Еллен Рене Стофан (англ. Ellen R. Stofan, народилась 24 лютого 1961) — директорка Національного музею повітря й космосу Смітсонів (2018), почесний професор кафедри наук про Землю в Університетському коледжі Лондона, колишній головний науковий співробітник NASA.

Еллен Рене Стофан
англ. Ellen Renee Stofan
Народилася 24 лютого 1961(1961-02-24)[1] (60 років)
Оберлін (Огайо), Лорейн, Огайо, США[2]
Країна  США
Діяльність астрономка, геологиня, earth scientist, дослідниця
Alma mater Коледж Вільяма і Мері[3], Браунський університет[3] і Браунський університет (червень 1989)
Науковий ступінь earth scientistd
Знання мов англійська[4]
Заклад Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору, Смітсонівський інститут[3] і Лабораторія реактивного руху[5]
Нагороди

Presidential Early Career Award for Scientists and Engineersd (1996)

Біографія

Еллен Стофан — дочка Ендрю Дж. Стофана, інженера, який працював у NASA як дослідник, керівник програми й директор центру.

1983 року отримала ступінь бакалавра з геології в коледжі Вільяма і Мері (Вільямсбург, Вірджинія, США).

1989 року отримала ступінь магістра, захистила докторську дисертацію з теми «Геологія коронних і купольних структур на Венері та моделі їх походження». Після чого їй була присуджена наукова ступень «доктор наук» ( Браунський університет). Приєдналася до лабораторії реактивного руху (JPL) як докторантура і стала заступником головного наукового співробітника проекту «Місія Магеллана на Венері».

Кар'єра

1994 року Стофан стала головним ученим JPL за програмою «Нове тисячоліття», керувала командою у складі 100 вчених, що працювали над сучасними технологіями.

1995 року переїхала до Лондона, продовжувала працювати в JPL.

З 1991 по 2000 рр. очолювала групу вчених у лабораторії реактивного руху НАСА, Пасадена (Каліфорнія).

20002013 рр. — була віце-президентом і провідним науковцем консалтингової фірми Proxemy Research, що спеціалізувалася на планетарних дослідженнях (Вашингтон).

2013-2016 рр. — провідний науковець NASA:

  • співпрацювала з науковим радником президента Барака Обами та Національною радою з питань науки та технологій щодо вирішення шляхів подальшого розвитку наукової політики.
  • виконувала обов'язки головного радника при адміністраторі НАСА Чарльзі Болдені щодо наукових програм, планування та інвестицій агентства;
  • була одним із керівників розробки довгострокового плану вивезення людей на Марс;
  • розробила стратегію для NASA щодо підтримки комерційної діяльності на низькій орбіті Землі під час переходу від Міжнародної космічної станції (МКС) до відправки людей на Місяць і Марс у середині 2020-х.
  • підтримувала загальні наукові програми NASA з геліофізики, науки про Землю, планетарних наук та астрофізики.

2016, грудень — пішла у відставку з НАСА.

Дослідження Еллен Стофан були зосереджені на геології Венери, Марса , Сатурна, Титану та Землі.

Нагороди та відзнаки

  • Президентська премія за дострокову кар'єру вчених та інженерів (PECASE) як найвища честь, що надає уряд США видатним ученим та інженерам, які починають свою самостійну кар'єру.
  • Медаль «За видатні наукові заслуги» (НАСА)
  • Визначна людина 2014 року за версією CNN

Публікації

  • Стофан, Еллен; Cravens, Thomas E .; Esposito, Larry W., ред. (2007). Дослідження Венери як земної планети . Американський геофізичний союз .
  • Стофан, Еллен; Джонс, Том (2008). Планетологія: розблокування секретів Сонячної системи . National Geographic . ISBN 978-1-4262-0121-9.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.