Ель-Мінья

Ель-Мінья місто, адміністративний центр мухафази Мінья в Єгипті. Вовняна, бавовняна, харчова промисловість, ремесла. Залізнична станція на гілці Каїр Асуан.

Ель-Мінья
араб. المنيا
Герб
Основні дані
Країна  Єгипет
Губернаторство Мінья
Населення 235 733 осіб
Часовий пояс UTC+2
Телефонний код +20-96
Географічні координати 28°05′ пн. ш. 30°45′ сх. д.
Карта

Ель-Мінья

Населення — 235 733 жителя (31 грудня 2005).

Назва міста походить від давньоєгипетської назви Меньят Хуфу. коптською мовою місто називалося Тмуне або Тмоне, що означає «місце проживання», оскільки за 20 км від Ель-Міньї, на східному березі Нілу, розташований монастир, побудований в ім'я Пресвятої Богородиці. Особливим шануванням у монастирі користується храм, який був споруджений в 328 р. імператрицею Оленою в печері, де за легендою знайшли собі притулок Святе сімейство під час втечі до Єгипту. В Ель-Міньї був виявлений коптський текст Євангелія від Юди у складі Кодексу Чакос.

У місті існує університет. Ель-Мінья спланована так, що більшість її вулиць перетинаються під прямим кутом. У місті залишилося багато старих колоніальних особняків, побудованих італійськими архітекторами для місцевих бавовняних магнатів.

Перлина Верхнього Єгипту

Мінья знаходиться на західному березі Нілу. Місцеві жителі називають її «Перлиною Верхнього Єгипту» (араб.: عروس الصعيد, масрі: عروسة الصعيد дослівно наречена (русалка) Верхнього Єгипту). Місто займає стратегічне положення в Середньому Єгипті між півднем і північчю. Назва може співвідноситися з відомою давньоєгипетською традицією чи жертовним обрядом, коли жіночу статуетку топили у водах Нілу як жертвопринесення, щоб викликати на річці ранній і високий паводок.

Відомі особистості

У поселенні народився:

Джерела

    Посилання

      This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.