Емма Ротшильд

Емма Джорджина Ротшильд (англ. Emma Georgina Rothschild; 16 травня 1948) — англійська економістка, фахівчиня в області історії економіки та економічних вчень; входить до банкірської сім'ї Ротшильдів.

Емма Ротшильд
Народилася 16 травня 1948(1948-05-16)[1][2] (73 роки)
Лондон, Велика Британія
Місце проживання Кембридж
Країна  Велика Британія
Діяльність історикиня економіки, історикиня, викладачка університету, економістка
Alma mater Сомервілл-коледж і Массачусетський технологічний інститут
Заклад Гарвардський університет
Рід Ротшильди
Батько Victor Rothschild, 3rd Baron Rothschildd[2][3]
Мати Teresa Rothschildd[2][3]
Брати, сестри Amschel Rothschildd[3], Джейкоб Ротшильд, Benjamin Mayer Rothschildd[3] і Victoria Katherine Rothschildd[3]
У шлюбі з Амартія Кумар Сен[3]
Нагороди

 Емма Ротшильд у Вікісховищі

Біографія

Емма народилася в родині Віктора, 3-го барона Ротшильда, і його другої дружини Терези Джорджини Майер. У Емми також є рідна сестра Вікторія, зведені сестри Сара та Міранда і зведений брат Джейкоб.

У 15-річному віці Емма Ротшильд стала наймолодшою студенткою за всю історію Оксфордського університету (Сомервіль-коледж), де в 1967 році отримала диплом бакалавра і в 1970 році магістра.

Продовжила навчання (потім там же працювала викладачкою) у Массачусетському технологічному інституті. Викладала також у Вищій школі соціальних наук (École des Hautes Études en Sciences Sociales) в Парижі, у Гарвардському та Кембриджському університетах.

Директорка Центру історії та економічної теорії в Кембриджському університеті. Очолює Архів Ротшильдів — дослідницьку установу, що займається вивченням історії сім'ї Ротшильдів. Є компаньйоном Ордена святого Михайла і святого Георгія (2000). Дружина (з 1991 року) Нобелівського лауреата Амартії Кумар Сена.

Основні твори

  • Адам Сміт і «невидима рука» (Adam Smith and the Invisible Hand, 1994);
  • «Економічні почуття: Адам Сміт, Кондорсе і Просвещение» (Economic Sentiments: Adam Smith, Condorcet and the Enlightenment, 2001);
  • «Аксіома, теорема, королларій і т. д.: Кондорсе і математична економіка» (Axiom, theorem, corollary & c .: Condorcet and mathematical economics, 2005);
  • «Економічна теорія Адама Сміта» (Adam Smith's Economics, 2006, у співавторстві з А. Сеном)

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.