Ерісіоні

Ерісіоні — державний академічний ансамбль грузинської народної пісні і танцю.

Державний академічний ансамбль грузинської народної пісні і танцю Ерісіоні, ერისიონი
Ерісіоні 2010 рік
Основна інформація
Жанр Фольк
Роки 1885 — понині
Країна  Грузія
Місто Тбілісі
Мова грузинська
Колишні
учасники
Реваз Чохонелідзе
Інші
проєкти
Грузинська легенда, Грузинський скарб
www.erisioni.ge

Ерісіоні у Вікісховищі

Історія створення

Заснований у 1885 році за ініціативи видатного грузинського суспільного діяча Ладо Агніашвілі. На початку це був ансамбль народної пісні, а згодом і танцю. На перші концерти ансамблю, які відбулись 1886 року, свої натхненні рецензії у газеті Іверія надрукував духовний батько грузинів Ілля Чавчавадзе. Завдяки Ерісіоні грузинська народна музика і танець стали відомі далеко за межами Грузії. Таким чином було створено основу для експорту грузинської культури та визнання її у світі. Створення ансамблю також дало поштовх виникненню інших ансамблів народної творчості у різних куточках Грузії.

З 1986 року художнім керівником ансамблю стає Джемал Чкуаселі, а головним хореографом Реваз Чохонелідзе.

Свою назву ансамбль отримав 1999 року. За Сулханом-Сабою Орбеліані, «ерісіоні» означає небесний відтінок гірської вершини.

Творчі проекти

У 1999 році, внаслідок співпраці колективу з американським продюсером Джимом Лоу та французьким режисером Паскалем Журданом виник проект Грузинська легенда. У 2000 році відбувся тур ансамблю Сполученими штатами, в якому було представлено першу версію шоу Легенда про Тамар. У 2001 та 2002 роках Грузинська легенда дебютувала у Європі з відомим концертами у Парижі. Згодом ансамбль здійснив успішний тур Францією, Швейцарією та Бельгією. За яскраву хореографію вражені французи назвали Реваза Чохонелідзе метром хореографії XIX ст. До 2006 року включно колектив гастролював з цим проектом різними країнами Європи та Азії. У 2006 році ансамбль випустив нову програму Самайя. У 2015 була створена нава шоу-програма Грузинський скарб.

Ансамбль Ерісіоні регулярно гастролює містами України. У листопаді 2017 року відбулись спільні з ансамблем ім. Верьовки концерти у Палаці «Україна».

Цікаві факти

У 1977 році аґенція НАСА на борту апарату «Вояджер» відправила у космос грамофонні платівки з записом найвищих досягнень людства. Як одну з вершин людської творчості, на платівку було записано пісню Чакруло у виконанні ансамблю Ерісіоні.

Створений наприкінці XIX століття, колектив за час свого існування став свідком трьох століть, за що його часто називають ансамблем музеєм.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.