Ешелон (розвідувальна система)

«Ешелон» — глобальна система радіоелектронної розвідки, головним оператором якої є Агентство національної безпеки США. «Ешелон» являє собою розгалужену інфраструктуру, яка включає в себе станції наземного спостереження, розташовані по всьому світі. В системі «Ешелон» беруть участь:

Echelon Field Station 81

Окрім того, «Ешелон» використовує технологічну інфраструктуру інших країн[1].

Історія

Офіційна історія Ешелону почалася в 1947 році, коли між США і Англією було укладено таємну угоду «UKUSA Agreement», за якою ці держави об'єднували свої технічні і людські ресурси в сфері глобального електронного шпигунства. Базою для Ешелону стали потужні підрозділи технічно розвідки, створені в роки Другої світової війни спецслужбами США і Великої Британії. Саме вони приступили до створення всесвітньої системи прослуховування. Обов'язки учасників альянсу були чітко зафіксовані в «UKUSA Agreement». Трохи пізніше до США і Англії приєдналися Канада, Австралія і Нова Зеландія. Керівники радіорозвідок держав «п'ятірки» щорічно збиралися разом, щоб обговорити питання планування і координації діяльності по напрямкам глобальної розвідки[2].

Пізніше до альянсу приєдналися ряд країн НАТО, в тому числі Норвегія, Данія, ФРН й Туреччина.

Примітки

Див. також


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.