Жаба-носоріг Дарвіна

Жаба-носоріг Дарвіна (Rhinoderma darwinii) — вид земноводних з роду Жаба-носоріг родини Жаби-носороги. Отримала назву на честь вченого Чарльза Дарвіна.

?
Жаба-носоріг Дарвіна

Жаба-носоріг Дарвіна
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Підряд: Neobatrachia
Родина: Жаби-носороги
Рід: Жаба-носоріг
Вид: Жаба-носоріг Дарвіна
Rhinoderma darwinii
Duméril & Bibron, 1841
Посилання
Вікісховище: Rhinoderma darwinii
Віківиди: Rhinoderma darwinii
EOL: 995017
ITIS: 208062
МСОП: 19513
NCBI: 43563

Опис

Загальна довжина досягає 2,5—3,5 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиця більша за самця. За своєю будовою схожа на представників свого роду. Забарвлення її надзвичайно мінливе, має декілько варіацій. Перша характеризується глинястим кольором спини, каштаново-бурими боками і головою. На кінцівках присутні поперечні темні смуги. У другому випадку спина забарвлена у зелені тони, в третьому варіанті — в сіро—бурі, сіро—жовті або сіро—червоні. Дві останні раси мають по загальному фону більш темний, який змінюється в обрисах, малюнок. Нижня сторона, що має дві варіації, розмальована дуже витончено і строкато. У першому випадку горло і передня частина грудей світліші решті черевної сторони і являють собою всі переходи від солом'яно—жовтого кольору до буро—помаранчевого, причому ці частини можуть бути покриті темними плямами та крапочками, у другому випадку вся нижня частина забарвлена майже однаково у чорно—бурий або оливково—чорний колір. Горло і груди мають металевий блиск. На череві розташовується велика кількість білих зубчастих плям, а також жовті, іноді червоні. Крім того, на всіх темних частинах черевної сторони є дрібні білі, синюваті або цегляно—червоні бородавоки.

Спросіб життя

Полюбляє гірську місцину, ліси, струмки, болота. Зустрічається на висоті від 50 до 1500 м над рівнем моря. Не переносить високих температур. Вона охоче сидить у воді, занурившись в неї по очі й спираючись на кінці пальців передніх лап. При цьому довгий м'який загострений відросток на кшталт рогу, наявний на кінці морди, висовується вгору. актвина вдень. Живиться безхребетними, дрібною рибою.

Шлюбний період триває з кінця грудня до кінця лютого, запізнюючись в порівнянні з іншими земноводними, що живуть у цій же місцевості. Яйця відкладаються самицею кілька разів поодинці або попарно, загалом досягають 30—40 штук. Самець, після запліднення, бере їх в рот і запихає в горловий мішок через 2 отвори, що знаходяться під язиком. Горловий мішок самця спочатку короткий і вузький, що в нього входить не більше 2 яєць. У стадії повного розвитку зародків розміри горлового мішка залежать від кількості дитинчат, що знаходяться в ньому, він стирається до заднього кінця тулуба. Присутність зародків в горловому мішку не заважає самцеві нормально харчуватися.

Яйця дуже великі і містять велику кількість жовтка. Протягом першої половини розвитку до появи передніх кінцівок дитинчата не пов'язані зі стінками мішка і лежать в ньому безладно. Коли закінчується запас жовтка, ембріони розташовуються двома шарами так, що їхні спини звернені до стінок мішка, а один до одного вони повернені черевом. Зі стінкою горлового мішка спочатку зростається хвостовий плавець, а потім і спинна частина пуголовки. Подальше живлення відбувається через стінку цього мішка, багату кровоносними судинами. Шкіра пуголовок позбавлена самого верхнього шару епідермісу. Пуголовки залишаються в мішку до закінчення метаморфоза. Дитинчата залишають мішок поодинці, так як розвиваються вони неоднаково швидко.

Розповсюдження

Мешкає на півдні Патагонії: у провінціях Консепсьйон, Палена (Чилі), Неукен, Ріо-Неґро (Аргентина).

Джерела

  • Crump, M.L. (2003). Vocal-sac brooding frogs (Rhinodermatidae). Grzimek's Animal Life Encyclopedia, Volume 6, Amphibians. 2nd edition. M. Hutchins, W. E. Duellman, and N. Schlager, eds., Gale Group, Farmington Hills, Michigan.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.