Живе телебачення

Живе́ телеба́чення (Живе́ ТБ, Телеба́чення УГКЦ, УГКЦ на́живо) — це суспільно-релігійний проєкт Української Греко-Католицької Церкви, що забезпечує присутність УГКЦ в медійному просторі та надає вірянам можливість бути більш залученими в життя церкви. Проєкт покликаний залучати у своїй діяльності широку авдиторію в Україні й поза її межами, незалежно від національности й віку, християнської конфесії та суспільно-політичних переконань.

Живе телебачення
Логотип «Живого телебачення»
Країна  Україна
Мова мовлення українська
Сайт zhyve.tv

«Живе телебачення» висвітлює події, що відбуваються в житті УГКЦ по всій Україні та за кордоном. З цією метою «Живе ТБ» регулярно організовує трансляції літургій та важливих подій з життя УГКЦ з різних міст України та з-за кордону.

Мета

  • висвітлення діяльності Української Греко-Католицької Церкви
  • полегшення комунікації між вірянами УГКЦ в усіх куточках України та за її межами
  • поширення в українському суспільстві християнських цінностей
  • створення програм, новин, документальних фільмів
  • організація й проведення трансляцій наживо

Канали комунікації

Сьогодні «Живе ТБ» — це медіа-ресурс, який має багатотисячну авдиторію в інтернеті (сайт, канал на YouTube, сторінки в соціальних мережах) та час в ефірі загальнонаціональних каналів: 5 канал, 24 канал, Еспресо TV, Zik, Телевсесвіт, EWTN, «15 канал» (Червоноград), «ГЛАС» (Одеса), «Ритм» (Рівне).

Також організовуються покази відеоматеріалів на спеціальних церковних та світських заходах, у кінотеатрах, поширюються матеріали на DVD-дисках.

Історія

2013

«Живе телебачення» створене Патріаршою курією УГКЦ завдяки фінансовій підтримці диякона Петра Токача та його родини. На різних етапах «Живе телебачення» підтримували благодійні організації «Церква в потребі», «Реновабіс» та окремі жертводавці. Перед відкриттям телеканалу протоєрей Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ, зазначив: «У нас є продакшн-студії, з якими ми співпрацюємо, — зокрема, «Дзвони» в Івано-Франківську і мультимедійна студія «Свічадо» в Тернополі»[1]. Гостем прем'єрного прямого етеру на телеканалі був предстоятель УГКЦ Святослав[2].

2015

Щонеділі «Живе телебачення» транслює наживо Літургії з Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві, а також з церков інших міст в Україні та поза її межами.

2016

Розпочато проєкт «Відкрита Церква» — відвертий інтерактивний діалог між Главою Церкви, духовенством, мирянами та глядачами про найрізноманітніші сфери життя. Цього ж року були презентовані фільми:

  • «Ті, що вірні», про існування УГКЦ в підпіллі[3];
  • «Володимир Стернюк: служіння у підпіллі», про місцеблюстителя глави УГКЦ за часів радянської окупації Володимира (Стернюка)[4]; творці фільму — рекламно-продюсерський центр «Стар-ТВ» спільно зі Львівською архиєпархією УГКЦ
  • «Спадщина Андрея Шептицького», присвячений постаті Андрея Шептицького[5] та інші.

2017

«Живе телебачення» висвітлювало візит кардинала Сандрі в Україну, також підготувало фільм-спогад про Любомира Гузара, приурочений до засідання Синоду[6].

2018

Трансляція візиту Святішого Отця до собору Святої Софії у Римі

2019

Живе ТБ транслювало введення на престол Філадельфійської архиєпархії митрополита Бориса Ґудзяка. Літургію очолював Святослав (Шевчук)[7].

2020

З Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві 16 березня 2020 року розпочалися щоденні онлайн-трансляції Молебнів до Богородиці за здоров’я та припинення пандемії COVID-19.

з 15 березня 2020 року започатковані онлайн-трансляції Молебнів за узалежнених та членів їхніх родин з храму Трьох Святителів УГКЦ.

27 березня 2020 року Папа Римський Франциск провів молитву, Євхаристійну адорацію та уділив особливе благословення Urbi et Orbi (містові і світові), щоб «з вірою та надією переживати цей період випробування для всього людства». Блаженніший Святослав заохочував всіх вірних УГКЦ єднатися в цій особливій молитві за допомогою «Живого телебачення», яке її вперше ретранслювало. Синхронний переклад у студії «Живого ТБ» здійснював о. Віталій Храбатин, референт Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Сто дітей з усього світу висловили своє бажання взяти участь у медійно-просвітницькому проєкті «Живого ТБ» і вчитися в Катехитичній онлайн-школі «Промінь світла». Анкети, які заповнили їхні батьки, надійшли з України, Бельгії, Німеччини, США, Канади, Казахстану. Навчання почалося 13 травня 2020 року

Джерела

Проєкти

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.