Жінки для втіхи
Жінки для втіхи — жінки та дівчата, навернені в сексуальне рабство Імперською армією Японії на окупованих нею територіях під час Другої світової війни. За різними підрахунками від 45 до понад 400 тисяч жінок пройшли через так звані станції втіхи — військові борделі для японських солдатів та офіцерів[1].
Від початку функціонування «станцій втіхи» до них залучалися японські повії, проте зі зростанням чисельності армії кількість борделів на окупованих територіях так само зросла й до них стали залучатися місцеві мешканки. Формально японське законодавство передбачало добровільне залучення жінок у віці від 21 року до «станцій втіхи», проте насправді жінок перетворювали в секс-рабинь проти їхньої волі. У таких борделях жінки зазнавали зґвалтувань, потерпали від голоду, венеричних хвороб та нелюдського ставлення[1].
Тема «жінок для втіхи» є складною у відносинах Японії з державами, які перебували під її окупацією та звідки походили поневолені жінки (особливо з Китаєм та Південною Кореєю)[2]. Японський уряд неодноразово заперечував про примусовий характер залучення жінок до військових борделів[3]. 2015 року японський уряд офіційно вибачився перед «жінками для втіхи» та перерахував до південнокорейського фонду допомоги колишнім бранкам 1 мільярд єн[4].
Примітки
- "Жінки для втіхи": хто вони і чому породжують міжнародні конфлікти. Канал 24. 11 лютого 2018. Процитовано 27 січня 2020.
- Роберт Домарацький (14 серпня 2017). «Жінки для втіхи» щодня обслуговували по кількадесят вояків... Високий замок. Процитовано 27 січня 2020.
- Carol Ruff (29 uhelyz 2015). 'Comfort Women' Have Waited a Long Time for an Apology. Time. Процитовано 27 січня 2020.(англ.)
- Південна Корея ризикує зруйнувати зв'язки з Японією — Шіндзо Абе. Укрінформ. 22 листопада 2018. Процитовано 27 січня 2020.