Земляна черепаха велетенська

Земляна черепаха велетенська (Heosemys grandis) — вид черепах з роду Земляна черепаха родини Азійські прісноводні черепахи. Інша назва «велика індокитайська шишкувата черепаха».

?
Земляна черепаха велетенська

Земляна черепаха велетенська
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Азійські прісноводні черепахи
Рід: Земляна черепаха
Вид: Земляна черепаха велетенська
Gray, 1860
Синоніми
Geoemyda grandis
Посилання
Вікісховище: Heosemys grandis
Віківиди: Heosemys grandis
EOL: 793279
ITIS: 551923
МСОП: 9943
NCBI: 74912
Fossilworks: 373902

Опис

Загальна довжина карапаксу досягає 43,5 см. Голова середнього розміру, морда дещо опукла й витягнута. Карапакс сплощений, сильно подовжений, у задній частині має зубчатий край. Також на карапаксі розташовано зубчатий кіль. Пластрон широкий й масивний. Самці мають заглиблення у пластроні. Хвіст довгий та товстий. Пальці мають слабко розвинені перетинки.

Забарвлення голови коливається від темно—коричневий до сіро—коричневого з жовтими чи коричневими плямами. Колір карапаксу різниться: від коричневого до чорного. Кіль значно світліший за основне забарвлення. Пластрон жовтий і зазвичай має чіткий малюнок з променистих коричневих ліній.

Спосіб життя

Полюбляє різні водойми у місцевості з численними пагорбами, багато часу проводить на суші. Харчується рослинною їжею, особливо полюбляє фрукти червоного й жовтого кольорів. Може іноді полювати на дрібних безхребетних.

Парування відбувається після того, як підвищується температура води після зимівлі. У цей період самиці та самці можуть бути досить агресивні. Самиця відкладає до 8 яєць розміром яєць 65×35 мм. За температури 28 °C, вологості 100 % інкубаційний період триває 150–170 днів. Черепашенята народжуються розміром близько 43 мм, вагою 23 г. Перший час виключно м'ясоїдні.

Розповсюдження

Мешкають від басейну р. Пегу у М'янмі через Таїланд, В'єтнам, Лаос й Камбоджу до Малайзії.

Джерела

  • Manthey, U. & Grossmann, W. 1997. Amphibien & Reptilien Südostasiens. Natur und Tier Verlag (Münster), 512 pp.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.