Змова приречених

«Змова приречених» (рос. «Заговор обречённых») — радянський кольоровий художній фільм 1950 року, режисера Михайла Калатозова однойменною п'єсою Миколи Вірти.

Змова приречених
рос. Заговор обречённых
Жанр драма
Режисер Михайло Калатозов
Сценарист Микола Вірта
У головних
ролях
Людмила Скопіна
Павло Кадочников
Володимир Дружников
Оператор Марк Магідсон
Композитор Віссаріон Шебалін
Художник Йосип Шпінель
Кінокомпанія "Мосфільм"
Тривалість 103 хв.
Мова російська
Країна  СРСР
Рік 1950
IMDb ID 0043156

Сюжет

В одній східноєвропейській країні, нещодавно звільненій радянськими військами від фашизму, зріє нова змова.

Посол США Мак-Гілл в прагненні перетворити незалежну державу в «49-й штат Америки» стає натхненником, організатором і центром групи змовників, куди входить ряд високопоставлених чиновників і громадських діячів — міністр продовольства Христина Падера, міністр промисловості і лідер католицької партії Гуго Вастіс, лідер соціал-демократів, міністр громадської безпеки, а згодом і голова парламенту Іохім Піно, а також агент Ватикану кардинал Бірнч і агент імперіалізму, журналістка з Чикаго Кіра Рейчел.

Мак-Гілл і Падера намагаються організувати економічну блокаду в країні, щоб, зімітувавши продовольчу допомогу, яка нібито йде від США, звалити провину за голод на СРСР, для чого вступають в злочинну змову з урядом сусідньої Югославії.

Після провалу голосування на засіданні парламенту, де за прийняття «плану Маршалла» виступили націоналісти, католицька партія і праві соціал-демократи, а проти — комуністи, хлібороби і ліві есдеки («молоді») в союзі з народними масами, заполонивши площу біля будівлі парламенту, Мак-Гілл намагається організувати військову інтервенцію з півдня країни, здійснену силами вояччини Тіто в союзі з США.

Посол США вже вітає склад посольства «з прекрасною організацією путчу». Однак активу комуністичної партії (у тому числі — Нікола Славено, Ганна Ліхта, Макс Вента) в союзі з лівим крилом соціал-демократів (Марк Піно) і представниками Землеробського союзу (Коста Варра) і, головним чином, з самими широкими масами трудящих (робітники, селяни і партизани) — вдається сформувати Опір і ліквідувати виступ правих.

Заколот придушений, заарештовані всі зрадники власного народу, а також кардинал і зарубіжний агент Рейчел. Мак-Гілл видворений з країни. Комуністи беруть контроль над урядом. Але головне — делегація компартії підписує в Москві Договір про дружбу і взаємодопомогу з СРСР, знайшовши в сусіді зі Сходу (де «сходить сонце») єдиного прихильника в боротьбі з імперіалістами-паліями миру і розпалювачами війни.

«Дорогі брати і сестри!» — починає своє звернення до парламенту і народу славу, лідер компартії. І продовжує далі: «Нам допоміг генералісимус Сталін!»

У ролях

Знімальна група

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.